Цензор.НЕТ

06.04.19 19:35

Глави МЗС країн G7 закликали Росію не перешкоджати проходу через Керченську протоку і звільнити військовополонених українських моряків

Оприлюднено комюніке за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ країн "Великої сімки".

Глави МЗС країн G7 закликали Росію не перешкоджати проходу через Керченську протоку і звільнити військовополонених українських моряків

Зокрема, в документі зазначається, що країни G7 (США, Велика Британія, Канада, Франція, Італія, Німеччина і Японія) не визнають окупацію Російською Федерацією Криму, передає Цензор.НЕТ.

"Росія своїми діями порушує норми міжнародного права. Ми висловлюємо стурбованість з приводу дій Росії проти України в Керченській протоці і навколишніх водах, які небезпечно посилили напругу. Неможливо виправдати застосування Росією військової сили проти українських судів і моряків", - наголошується в документі.

Дивіться також на "Цензор.НЕТ": Порошенко нагородив українських полонених моряків. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Міністри закордонних справ країн G7 також закликали уникати подальшого загострення ситуації.

"Ми закликаємо Росію звільнити заарештованих членів екіпажів і судна й утримуватися від перешкоджання законному проходженню кораблів через Керченську протоку", - заявили глави МЗС G7.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Першим чотирьом морякам відхилили апеляції на це рішення 7 лютого, другій "четвірці" - 12 лютого, третій і четвертій "четвірці" - 13 лютого, шостій "четвірці" - 20 лютого. Розгляд апеляцій п'ятої "четвірки" перенесли на 27 березня і також відхилили. Справа була знята з розгляду через неналежним чином підготовлений переклад процесуальних документів українською мовою.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики