Цензор.НЕТ

07.04.19 11:00

МЗС Угорщини викликало посла України Непоп через заборону на в'їзд главі спілки угорців Румунії Келемену

Румунського політика, члена Демократичної спілки угорців Румунії Хунора Келемена 6 квітня не пустили в Україну, коли він прямував на святкування 30-річчя угорської організації "Товариство угорської культури Закарпаття". Прикордонники кажуть, що виконували доручення правоохоронців.

МЗС Угорщини викликало посла України Непоп через заборону на в'їзд главі спілки угорців Румунії Келемену

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН, Міністерство закордонних справ Угорщини викликало посла України в Будапешті Любов Непоп через заборону на в'їзд в Україну Келемену.

Про недопуск на територію України Келемен повідомив у Facebоok, вказавши, що йому відмовили у в'їзді без пояснення причини.

"Я міг би зробити це (привітати згадану організацію з 30-річчям. - Ред.), якби українська влада після однієї години безглуздого очікування і прикордонного контролю дозволила б мені в'їхати до країни. Вони позбавили мене права в'їжджати до країни без жодних пояснень. Вони просто повідомили, що я не можу перетнути кордон", - написав політик.

Він додав, що повідомив про ситуацію міністру закордонних справ Румунії та проситиме пояснення в українського посольства в Бухаресті.

Спікер Державної прикордонної служби Олег Слободян у коментарі "Громадському" підтвердив факт недопуску Келемена на пункті пропуску "Тиса" на Закарпатті і вказав, що прикордонники виконували доручення "одного з правоохоронних органів України про заборону йому у в'їзді".

Хунор Келемен є румунським політиком і письменником угорського походження. З 2000 року є членом Палати депутатів від Демократичної спілки угорців. Також брав участь у виборах президента Румунії 2009 року, посівши п'яте місце з 3,83% голосів. Протягом трьох наступних років працював міністром культури і національної спадщини.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики