Цензор.НЕТ

08.04.19 11:02

Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу проти директора ДБР Труби

Суд зобов'язав Національне антикорупційне бюро відкрити кримінальне провадження за підозрою у державній зраді директора Державного бюро розслідувань Романа Труби.

Суд зобов'язав НАБУ відкрити справу проти директора ДБР Труби

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Українські новини", відповідну постанову ухвалив Солом'янський районний суд Києва, повідомляється на веб-сайті Єдиного реєстру судових рішень.

Зазначається, що до суду надійшла скарга на бездіяльність уповноважених осіб НАБУ, яка полягає в невнесенні відомостей про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У скарзі йшлося про те, що заявник подав у НАБУ заяву про кримінальні правопорушення, вчинені директором ДБР і його першим заступником, а також керівником другого управління організації досудових розслідувань ДБР, першим заступником директора територіального управління ДБР, начальником другого слідчого відділу ДБР за ст. 111 (держзрада), ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ч. 2 ст. 364 (зловживання службовим становищем), ч. 2 ст. 256 (сприяння ОЗУ), ч. 3 ст. 382 (невиконання судового рішення) Кримінального кодексу.

Однак суд виявив, що відомості про вчинення кримінальних злочинів до ЄРДР не було внесено.

"Заявник просив зобов'язати уповноважену особу НАБУ внести в ЄРДР зазначені ним відомості, а також зобов'язати надати виписку з ЄРДР і вручити пам'ятку про права та обов'язки потерпілого. Вислухавши заявника, дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя вважає, що скарга підлягає задоволенню", - йдеться в матеріалах постанови.

Суд прийняв рішення зобов'язати посадову особу НАБУ не пізніше 24 годин після отримання копії постанови внести до Реєстру відомості про кримінальні правопорушення.

У матеріалах суду також зазначається, що вказана постанова оскарженню не підлягає. Зазначається, що представник НАБУ на судове засідання не з'явився, хоча про час і місце розгляду скарги був повідомлений належним чином.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики