Цензор.НЕТ

08.04.19 13:40

Проведена в Україні судова реформа відповідає стандартам Ради Європи, - висновок РЄ

Рада Європи протягом 2017-2018 років проводила дослідження нових конкурсних процедур відбору і призначення суддів, які були введені в межах судової реформи.

Проведена в Україні судова реформа відповідає стандартам Ради Європи, - висновок РЄ

"Протягом 2016-2017 рр. в Україні була впроваджена фундаментальна судова реформа з метою зміни процедур відбору і призначення суддів, і приведення цих процедур у відповідність до стандартів Ради Європи", - йдеться у висновку Ради Європи, оприлюдненому сьогодні, 8 квітня, на сайті СЕ.

"Змінами до законодавства враховано велику кількість міжнародних і європейських рекомендацій; зміни загалом відповідають стандартам Ради Європи. Це дало змогу проводити конкурс до Верховного Суду в атмосфері надзвичайно високої публічності та прозорості", - йдеться у висновку європейських експертів.

Реформа передбачає "проведення якісних конкурсних процедур, спрямованих на відбір кращих кандидатів на посади суддів в Україні".

Перший конкурс до Верховного Суду почався в листопаді 2016 року і завершився в липні 2017 року, другий конкурс стартував у серпні 2018-го і завершився в березні 2019 року. Сьогодні у Верховному Суді працює 118 нових суддів, ще 78 осіб стали переможцями конкурсу, який завершився в березні. Подання про 69 кандидатів уже внесені Президенту для призначення суддями ВС.

Новий Верховний Суд працює з грудня 2017 року і на цей момент розглянув понад 110 000 справ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики