Цензор.НЕТ

08.04.19 14:09

Указ про моє звільнення незаконний, президент вийшов за межі Конституції, - Степанов. ВIДЕО (оновлено)

Відсторонений указом президента України Петра Порошенка з посади голови Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов відмовився залишати свій пост.

На сьогоднішньому брифінгу в ОДА чиновник заявив, що вважає указ президента України про його відсторонення незаконним, оскільки голів місцевих адміністрацій можна звільнити тільки за поданням Кабміну, передає Цензор.НЕТ.

Відео Думская net

"Доброго дня, друзі. Як зараз прийнято, вітаю "гайз". У деяких ЗМІ з'явилася інформація щодо заяви губернатора Одеської області про своє звільнення. Глава Одеської ОДА перед вами, він жодних заяв не писав і писати не планує. Було б дуже дивно і нечесно перед громадськістю Одещини ще вчора говорити про наші проекти, проекти в інфраструктурі, медицині, освіті, а потім написати заяву. Але сьогодні кілька годин тому на сайті президента України з'явився указ про моє звільнення з посади, дивний документ, який, на моє переконання і на переконання всіх юристів, навіть студентів, які навчаються на юристів, не має нічого спільного із законодавством України... просто вийшов за межі повноважень президента, записані в Конституції. ... Закон каже, що президент може робити з главами обласних адміністрацій - він може їх призначати, він може їх звільняти після рішення Кабінету Міністрів", - заявив Степанов.

"31 березня в нас відбувся перший тур виборів. Я дуже пишаюся, що, як і по всій Україні, і в Одеській області зокрема, він відбувся вільно, чесно, без тиску, використання адміністративного ресурсу, без підкупів людей, які голосували розумом і серцем за ту людину, за яку вважають за потрібне. Подобається це комусь чи не подобається, але саме це є фундаментальними речами будь-якої європейської країни. Саме це є фундаментальними речами для нашої країни. Я впевнений, що другий тур відбудеться також вільно, демократично і без використання адміністративного ресурсу, тиску і підкупу", - зазначив він.

Водночас, відповідаючи на запитання щодо того, за кого він проголосував, Степанов відповів: "Щодо мого вибору ... Я вважаю, що це дуже особисті речі для кожної людини. Можу вам відкрити таємницю, коли мене запитували мої помічники, як я вважаю, за кого потрібно голосувати, я їм завжди казав: "Обирайте самостійно. Це ваш вибір. Я не хочу жодним чином на вас тиснути". Бо якщо ти обираєш або під тиском, або з підкупу, то це вже не твій вибір, ти обираєш не своє майбутнє і своїх дітей, а тих людей, які на вас натиснули або підкуповували".

За словами Степанова, йому надходила пропозиція написати заяву про звільнення за власним бажанням, але він відмовився: "Мені запропонували написати заяву. Я відмовився, бо в мене немає особистого бажання писати заяву. Щодо документа ... Ну, це 100% не до мене. Я не маю стосунку до сайту президента. ... Ми не вдавалися до пояснень, я сказав, що такого бажання в мене немає".

"Ми ж обирали президента і кожна людина, яка для себе робила вибір, робила його з огляду на те, як вона вважає. Якщо в когось буде така думка, потрібно поговорити з людьми. Чому саме так вони голосують. Є речі, на основі яких вони робили вибір. Але я ще раз наголошую, що неважливо, який вибір вони зробили, важливо те, що вони зробили його вільно", - прокоментував Степанов результати першого туру президентських виборів на півдні Одеської області.

"Я не знаю, що в думках Петра Порошенка щодо конфлікту і тиску. Але ще раз хочу зазначити, що я дуже сильна людина і здатний витримувати будь-який тиск. Щоб потім не було жодних розмов: у мене все нормально з моїм здоров'ям, слава Богу, я не хворію, я не вживаю різні речі, щоб потім там не було чуток", - зазначив він.

Коментуючи призначення т.в.о. голови ОДА його першого заступника Сергія Паращенка, Степанов заявив: "Він і є зараз першим заступником голови Одеської обласної адміністрації. Я ще раз наголошую, що ... У нас чітко записано в Конституції, що будь-який державний службовець має діяти лише в межах, встановлених Конституцією і законом України. А якщо завтра з'явиться указ Степанова ... захопити території ... Я як виконував обов'язки, так і планую продовжити виконувати їх".

"Форма звільнення глави або призначення голови обласної адміністрації, як записано в Конституції, призначає або звільняє президент за клопотанням Кабінету Міністрів. Крапка. Я не знаю, чим керувалися люди, які його готували, і людина, яка його підписувала. Яка саме в неї була мотивація", - знову акцентував він.

"Я завжди наголошував, що ми з Ігорем Палицею (голова Одеської ОДА з 6 травня 2014 по 30 травня 2015 року. - Ред.) дуже хороші друзі, і 5 років уже дружимо. Я ніколи не робив з цього таємниці. Якщо в нас почали керуватися під час виконання своїх повноважень чутками і відносинами однієї людини з іншою, перепрошую, це катастрофа", - прокоментував Степанов запитання про його знайомство з Палицею.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики