Цензор.НЕТ

08.04.19 15:01

Аваков про події 2014 року: На штурм ХОДА знадобилося 17 хвилин. Це протверезило росіян і показало, що з нами так не пройде. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Міністр внутрішніх справ України Арсеній Аваков розповів, що 5 років тому Харків вдалося врятувати від проросійських сепаратистів тільки завдяки рішучим діям. На штурм ХОДА знадобилося 17 хвилин.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє Департамент комунікації МВС.

Протистояння в Харкові між проросійськими сепаратистами і прихильниками єдиної України почалося з листопада 2013 року. Найвищою точкою протистояння стали події 6-7 квітня 2014 року, які супроводжувалися захопленням будівлі ОДА і проголошенням "Харківської народної республіки", які завершилися поразкою прихильників "ХНР". Місто було врятоване від сепаратистів.

Увечері 7 квітня "альтернативні депутати" в будівлі ОДА проголосили "Харківську народну республіку". Проголошувалося призначення референдуму про статус регіону за посередництва Росії, а також державний суверенітет самопроголошеної республіки.

Аваков про події 2014 року: На штурм ХОДА знадобилося 17 хвилин. Це протверезило росіян і показало, що з нами так не пройде 02

"У той час Харків бачив, що відбувається в Донецьку. І спокійний, інтелігентний Харків вирішив, що нам цього не треба. У Харкові знайшлися представники еліти, які взяли на себе відповідальність звільнити місто від нечисті", - розповів глава МВС.

"Ми готувалися до захисту Харкова. Тоді навіть довелося ігнорувати прояви агресії, коли центром міста ходили молодики з битами і російськими прапорами. Вони розгромили місцеву телестудію, магазини", - сказав Аваков.

Аваков про події 2014 року: На штурм ХОДА знадобилося 17 хвилин. Це протверезило росіян і показало, що з нами так не пройде 02

Вранці 8 квітня тоді ще в.о. міністра внутрішніх справ Аваков заявив про проведення в Харкові антитерористичної операції. В рамках операції було перекрито центр міста і станції метро. "Ягуар", під командуванням тодішнього командувача НГУ Степана Полторака, звільнив будівлю обласної державної адміністрації.

Аваков зазначив, що тоді було прийнято безпрецедентне рішення про штурм Харківської облдержадміністрації, щоб звільнити її від сепаратистів.

Аваков про події 2014 року: На штурм ХОДА знадобилося 17 хвилин. Це протверезило росіян і показало, що з нами так не пройде 03

"Ми зважилися на штурм. Ми не могли уявити, як це - стріляти в людей. Ми ще не могли відійти від страшних смертей на Майдані. На весь штурм знадобилося 17 хвилин. Затримали 74 осіб. Це також було безпрецедентно. Це була твереза ​​нота, яка показала росіянам, що з Харковом це не пройде", - підкреслив міністр.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики