Цензор.НЕТ

09.04.19 10:04

Рідні 24 українських військовополонених моряків збираються їхати на так звані судові засідання в Москву, - Денісова

Наступного тижня в Москві відбудуться чергові засідання судів над 24 українськими військовополоненими моряками, захопленими Росією внаслідок акту агресії в Керченській протоці.

Рідні 24 українських військовополонених моряків збираються їхати на так звані судові засідання в Москву, - Денісова

Про це повідомила 9 квітня Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці в Facebook, передає Цензор.НЕТ.

"Хлопці вже майже п’ять місяців утримуються в Лефортовському СІЗО у Москві. На них постійно здійснюється тиск і їм потрібна підтримка найрідніших. Аби побачити своїх синів, братів та чоловіків, рідні збираються їхати на так звані судові засідання з різних куточків України", - написала вона .

Денісова зазначила, що для придбання квитків у Москву потрібні чималі кошти.

"Працівники Секретаріату Уповноваженого разом зі мною зібрали та перерахували 30 500 грн. Ми закликаємо усіх долучитися до збору коштів!" - заявила вона.

Рідні 24 українських військовополонених моряків збираються їхати на так звані судові засідання в Москву, - Денісова 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Першим чотирьом морякам відхилили апеляції на це рішення 7 лютого, другий "четвірці" - 12 лютого, третій і четвертій "четвірці" - 13 лютого, шостий "четвірці" - 20 лютого. Розгляд апеляцій п'ятої "четвірки" перенесли на 27 березня і також відхилили. Справу було знято з розгляду через неналежним чином підготовлений переклад процесуальних документів українською мовою.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики