Цензор.НЕТ

09.04.19 10:54

Перейменування УПЦ МП: Парубій оскаржить рішення суду про протиправність його дій

Голова Верховної Ради Андрій Парубій планує оскаржити рішення Окружного адміністративного суду Києва щодо протиправності його дій у зв'язку з ухваленням закону про обов'язкове перейменування УПЦ МП.

Перейменування УПЦ МП: Парубій оскаржить рішення суду про протиправність його дій

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна", про це сказав спікер, відкриваючи ранкове пленарне засідання парламенту 9 квітня.

"Рішення Окружного суду не є остаточним. Я оскаржуватиму його в апеляційній інстанції, а якщо потрібно буде - то і в касаційній", - сказав спікер, відкриваючи ранкове пленарне засідання парламенту у вівторок.

Раніше голова парламентської фракції "Опозиційний блок" Вадим Новинський повідомив, що Окружний адміністративний суд Києва постановив визнати протиправними дії голови Верховної Ради А.Парубія у зв'язку з ухваленням законопроекту про обов'язкове перейменування Української православної церкви (Московського патріархату).

Нагадаємо, Верховна Рада 20 грудня 2018 року прийняла загалом закон, який зобов'язує Українську православну церкву (Московського патріархату) у своїй назві вказати належність до Російської православної церкви. 22 грудня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон, а 26 січня був офіційно опублікований в газеті "Урядовий кур'єр".

Документ передбачає, що релігійна організація, що входить до структури релігійної організації з центром у державі, що вчинила військову агресію проти України і тимчасово окупувала її територію, зобов'язана в назві відображати належність до такої релігійної організації за межами країни. Вона буде зобов'язана у своїй статутній назві повністю вказувати назву тієї організації, частиною якої вона є і центр якої розташовується за межами України, з допустимим додаванням слів "в Україні".

Згідно із законом, якщо протягом 4 місяців церква з центром у РФ не подасть на реєстрацію зміни до статуту про перейменування, її статут у цій частині втратить чинність.

Міністерство культури провело релігієзнавчу експертизу і оприлюднило перелік релігійних організацій, яким необхідно внести зміни у свою назву і статут, назвавши серед них і УПЦ (МП). Відомство нагадує, що ці організації протягом 3 місяців мають внести до свого статуту зміни в частині перейменування і подати їх на реєстрацію в установленому порядку, а якщо вони не виконуватимуть вимоги закону про перейменування, їхню діяльність можуть припинити за рішенням суду.

В УПЦ (МП) стверджують, що вони не підпадають під закон, який зобов'язує релігійні організації вказувати в назві свій релігійний центр, якщо такий розташований на території країни-агресора. Згідно з позицією УПЦ (МП), їхній адміністративний центр розташований не в Москві, а в Києві, а зв'язок із Москвою у них лише духовний.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики