Цензор.НЕТ

09.04.19 13:36

Росія ігнорує рішення ЄСПЛ щодо українських моряків, - Петренко

Російська Федерація, яка порушує кримінальні розслідування проти українських військовослужбовців, зокрема, моряків, які були захоплені в листопаді минулого року, намагається таким чином приховати власні злочини проти України і проти людяності.

Росія ігнорує рішення ЄСПЛ щодо українських моряків, - Петренко

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це в Брюсселі заявив міністр юстиції України Павло Петренко, який перебуває в Бельгії з робочим візитом на чолі представницької делегації українських юристів.

"Це незграбні дії російських служб і слідчих органів для того, щоб прикрити явні злочини, які вони вчиняють на території окупованого Криму і Донбасу. Все, що робиться так званим "слідством Путіна", це спроба у власному інформаційному просторі зробити таку картинку, що, ніби, українці вчиняли якійсь злочини проти людяності. Насправді, Росія робить це, захопивши наші території і наших громадян, вбиваючи українських громадян на території України", - наголосив Петренко.

Він нагадав, що правоохоронні органи України підтримують постійні і тісні контакти з Офісом прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі, який отримує докладну інформацію щодо тих порушень і злочинів, які були вчинені російськими бойовиками і російськими збройними силами на території Донбасу і Криму.

Петренко окремо підкреслив, що українська сторона порушує тему щодо звільнення українських моряків, які були захоплені у листопаді минулого року під час збройної провокації російських військових проти українських кораблів поблизу Керченської протоки, під час практично кожної зустрічі із європейськими партнерами.

"Ми порушуємо ці питання на наших зустрічах. Наші дипломати, Президент України роблять все можливе для того, щоб повернути моряків в Україну. Ми розуміємо, що цей процес може бути активізований після завершення виборчої кампанії. Наразі українці утримуються в Росії як заручники. Україна чітко зазначила, що наші моряки є військовополоненими, в розумінні міжнародного права, і те, що до них застосовуються норми кримінального законодавства Російської Федерації – це є грубим порушення тих міжнародних зобов’язань, які взяла на себе Російська Федерація", - зауважив міністр юстиції України.

Він нагадав, що український омбудсмен робить все можливе для того, щоб отримувати інформацію про поточний стан та стан здоров’я українських моряків.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Першим чотирьом морякам відхилили апеляції на це рішення 7 лютого, другий "четвірці" - 12 лютого, третій і четвертій "четвірці" - 13 лютого, шостий "четвірці" - 20 лютого. Розгляд апеляцій п'ятої "четвірки" перенесли на 27 березня і також відхилили. Справу було знято з розгляду через неналежним чином підготовлений переклад процесуальних документів українською мовою.

"Ми, зі свого боку, звернулися до Європейського суду з прав людини, щодо порушення хибної справи (проти моряків). Європейський суд прийняв два термінові рішення в цій частині. Але наразі Російська Федерація діє у своєму стилі, як загарбник, як агресор – вони ігнорують поки відповідні рішення. Ми розуміємо, що це – політична складова, яку заклала Російська Федерація і російське керівництво у дане захоплення", - сказав Петренко.

Він висловив переконання, що після завершення виборчої кампанії в Україні українська сторона спільно з її міжнародними партнерами знайде додаткові важелі впливу на Російську Федерацію для повернення всіх українців на територію України.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики