Цензор.НЕТ

09.04.19 14:25

Посол ЄС Мінгареллі та голова Харківської ОДА Світлична обговорили нові спільні проекти в області

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Х’юг Мінгареллі, керівник ХОДА Юлія Світлична та голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку Жан-Ерік де Загон взяли участь у відкритті форуму Kharkiv SME day.

Посол ЄС Мінгареллі та голова Харківської ОДА Світлична обговорили нові спільні проекти в області

Про це повідомляє сайт ОДА.

Голова ХОДА Юлія Світлична наголосила, що нині на Харківщині багато робиться для розвитку малого та середнього бізнесу, а також налагодження конструктивної співпраці представників бізнесу та органів влади. Вона зазначила, що дуже важливим сьогодні є використання нових можливостей та пошук нових партнерів й інвесторів, і в цьому сенсі значну допомогу бізнесу можуть надати європейські інституції.

"Тому разом з послом ЄС ми вирішили сьогодні презентувати всі програми, які Європейський Союз запроваджує в Україні, та привести їх на Харківщину. Я думаю, що саме такі ідеї та форуми, які сьогодні організовуються, надають нам можливість вимірювати дистанцію між Харківською областю та ЄС не кілометрами, а цінностями та бізнес-вигодою для обох сторін", - сказала Юлія Світлична.

Посол ЄС в Україні відзначив науковий, освітній та інноваційний потенціал Харківської області, а також потужності таких секторів, як агропромисловість, машинобудування, енергетика та хімічна промисловість.

"Ми готові співпрацювати з губернатором у втіленні реформи децентралізації. Децентралізація за останні три роки була ефективна у вашій країні та в Харківській області зокрема. Ми вже побачили перші плоди та разом з губернатором будемо подвоювати наші зусилля для того, щоб відповідальність та фінансові ресурси перейшли від столиці до Харківської області", - сказав Х’юг Мінгареллі.

Він також запевнив, що Харківщина отримуватиме підтримку ЄС у розвитку сфери охорони здоров’я.

"Це сектор, якому голова обласної адміністрації приділяє велику увагу. Щоразу, коли я приїжджаю до Харкова, губернатор мені говорить про необхідність покращити умови у сфері охорони здоров’я. Тому разом з інвестиційним банком ми вирішили надати фінансову допомогу, щоб ті послуги, які надаються населенню, поліпшилися вже в наступні кілька місяців на кількох напрямках", - повідомив Голова Представництва Європейського Союзу в Україні.

Голова Представництва Європейського Союзу в Україні відзначив позитивні тенденції, які є у співпраці між Україною та Європейським Союзом. Він навів дані про зростання українського експорту на європейські ринки з 25% 5 років тому до 42% - торік.

"Ми дуже налаштовані на те, щоб співпрацювати з національними та регіональними представниками влади, з вашим губернатором для того, щоб інтенсифікувати наше економічне співробітництво, формувати належні умови для економічного зростання та створювати нові робочі місця, - сказав Х’юг Мінгареллі. - У Європейському Союзі ми надзвичайно налаштовані на те, щоб розвивати стосунки з Харківською областю. Ми хочемо робити все можливе, щоб інтенсифікувати наші стосунки".

Голова Українського представництва Європейського інвестиційного банку також запевнив, що Харківщина є одним з пріоритетних регіонів для ЄІБ.

"Якщо ви хочете розвивати малий та середній бізнес, потрібно розвивати правильний клімат, і це те, що ми бачимо у вас. Для цього потрібна гарна інфраструктура, і це те, що ваша влада та губернатор добре розуміють", - наголосив Жан-Ерік де Загон.

Він повідомив, що ЄІБ виділив уже 1,5 млрд євро на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, й запевнив, що програми підтримки триватимуть.

Нагадаємо, форум Kharkiv SME day відбувається в готелі Kharkiv Palace. Під час заходу будуть представлені європейські програми та механізми підтримки підприємництва.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики