Цензор.НЕТ

10.04.19 08:53

Ізраїль оборонявся, а РФ обрала момент, щоб захопити територію в народу, який їй не загрожував, - Помпео пояснив відмінність у ситуаціях із Голанськими висотами і Кримом

Держсекретар США Майк Помпео висловився про відмінності анексії Голанських висот Ізраїлем і півострова Крим Росією.

Ізраїль оборонявся, а РФ обрала момент, щоб захопити територію в народу, який їй не загрожував, - Помпео пояснив відмінність у ситуаціях із Голанськими висотами і Кримом

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на DW, про це він заявив, виступаючи на слуханнях у Сенаті США у вівторок, 9 квітня.

"Не може бути більш різних ситуацій, ніж ці", - заявив Помпео.

Голани стали частиною Ізраїлю після того, як він "піддався нападу".

"Він оборонявся, його існування було під загрозою", - наголосив глава Держдепартаменту.

На його думку, захоплення Голанських висот було необхідним для того, щоб "продовжувати захищатися" від сирійського режиму.

"Росія ж так не оборонялася. Росія обрала момент, щоб захопити територію в народу, який не становив для неї жодної загрози", - пояснив Майк Помпео.

25 березня президент США Дональд Трамп підписав декларацію про визнання суверенітету Ізраїлю над Голанськими висотами. Рішення американського президента засудили Євросоюз, Ліга арабських держав, Туреччина, Сирія, Іран, Росія та інші країни. Дії Вашингтона не знайшли підтримки і на екстреному засіданні Ради безпеки ООН щодо цієї теми.

Питання належності стратегічно важливих Голанських висот уже протягом багатьох десятиліть є однією з найбільш суперечливих тем конфлікту на Близькому Сході. Ізраїль у ході війни 1967 року захопив більшу частину цього регіону і в 1981 році анексував його. Відповідно до норм міжнародного права, анексовані райони Голанських висот залишаються сирійською територією, окупованою Ізраїлем.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики