Цензор.НЕТ

10.04.19 12:30

20 військовополонених українських моряків пройшли психіатричну експертизу, - Полозов

У Росії стосовно 20 військовополонених українських моряків проведена комісійна комплексна амбулаторна психолого-психіатрична судова експертиза. Щодо ще чотирьох експертиза відбудеться до кінця поточного тижня.

20 військовополонених українських моряків пройшли психіатричну експертизу, - Полозов

Про це в Фейсбуці повідомив координатор групи адвокатів українських військовополонених моряків Микола Полозов, передає Цензор.НЕТ.

"Щодо 20 військовополонених українських моряків проведено комісійну комплексну амбулаторну психолого-психіатричну судову експертизу. Щодо останньої четвірки експертиза відбудеться до кінця поточного тижня. Всупереч запереченням захисту, експертиза все одно була слідством призначена і проведена. Також слідство відмовило в задоволенні клопотань всіх адвокатів нашої команди про присутність при проведенні експертизи для надання юридичної допомоги військовополоненим. Такі дії слідства будуть оскаржені", - заявив він.

"Судові засідання щодо розгляду клопотання слідства про продовження строків тримання під вартою стосовно військовополонених українських моряків відбудуться наступного тижня. Точні дати поки Лефортовським районним судом Москви не призначені. Орієнтовно 16-17 квітня", - додав Полозов.

20 військовополонених українських моряків пройшли психіатричну експертизу, - Полозов 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики