Цензор.НЕТ

11.04.19 07:47

Європейська рада продовжила термін виходу Великої Британії з ЄС на шість місяців, до 31 жовтня

Європейська рада продовжила дію статті 50 Угоди щодо виходу Великої Британії з ЄС на наступні шість місяців, до 31 жовтня 2019 року.

Європейська рада продовжила термін виходу Великої Британії з ЄС на шість місяців, до 31 жовтня

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це на прес-конференції за підсумками засідання Європейської ради, яка розпочалася близько трьох годин ранку 11 квітня, повідомили його глава Дональд Туск і президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер.

"Сьогодні вночі Європейська рада вирішила надати Великій Британії гнучке відтермінування періоду за статтею 50 до 31 жовтня. Це означає, що їй буде надано додаткові шість місяців. У цей час весь пакет дій буде повністю перебувати в руках Британії. Вони можуть все ще ратифікувати Угоду про вихід, і за фактом цього продовження буде скасовано. Вони також можуть переоцінити усю стратегію стосовно Brexit, що може призвести до змін у Політичній декларації, але не в Угоді про вихід. Наприкінці цього періоду Лондон також матиме можливість відкликати статтю 50 і скасувати власне Brexit", - зазначив Дональд Туск.

За його словами, на цей період Велика Британія продовжуватиме співпрацю як повноправний член ЄС з усіма правами, і як близький друг та союзник, що користується довірою, у майбутньому.

"Дозвольте мені завершити посланням до наших британських друзів. Це продовження є настільки гнучким, як це очікувалося, хоча дещо коротше, ніж я очікував. Але його достатньо, щоб знайти найкраще рішення з усіх можливих. Будь-ласка, не втрачайте цей час", - додав голова Європейської ради.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики