Цензор.НЕТ

11.04.19 13:52

Прокурора Кулика виведено з групи прокурорів, які розслідують "Курченкогейт", - речник ГПУ

Генеральна інспекція ГПУ проводить перевірку законності дій прокурора Кулика. Відповідно до цього прокурор Кулик виведений з групи прокурорів у провадженні, яке отримало назву "Курченкогейт", тому не вповноважений робити заяви в цій справі.

Прокурора Кулика виведено з групи прокурорів, які розслідують "Курченкогейт", - речник ГПУ

Про це заявив речник Генеральної прокуратури Андрій Лисенко, коментуючи проанонсовану прес-конференцією прокурора Костянтина Кулика.

"У разі розголошення таємниці слідства у вказаній справі прокурором Куликом Генеральною інспекцією буде також враховано цей факт і зроблено відповідні висновки", - зазначив він.

Лисенко наголосив, що перевіркою вже встановлено, що зміни до ЄРДР вносилися прокурором Куликом близько 5-ї ранку 28 березня поточного року.

"Внесення змін і так званих підозр, заготовлених невідомими особами, свідчить про наявний факт порушення, а саме статей 276-278 КПК України, зокрема щодо наявності достатніх доказів для підозри осіб у вчиненні кримінальних правопорушень, а також щодо порядку складання та вручення письмових повідомлень. Більше того, документи (докази), на яких мали ґрунтуватися повідомлення про підозри, примірники та копії цих повідомлень взагалі відсутні в матеріалах кримінального та наглядового проваджень. У зв’язку із чим зроблено відповідні відмітки в Єдиному реєстрі досудових розслідувань", - підкреслив він.

Речник Генпрокуратури нагадав, що 4 квітня Генпрокурор Юрій Луценко провів оперативну нараду за участю заступників Стрижевської та Єніна, а також 20 прокурорів та слідчих.

Під час наради прокурорам групи прокурорів та слідчим було запропоновано скласти та підписати аналогічні підозри, за умови наявності в них доказів, які б свідчили про причетність низки осіб, яких називав Кулик, до вчинення злочинів. Однак прокурори та слідчі повідомили про неможливість таких повідомлень у зв’язку з відсутністю на цей час, у наявних в них матеріалах кримінального провадження, відповідних доказів.

"У разі здобуття доказів щодо вчинення кримінальних правопорушень особами, незалежно від їхніх прізвищ, буде в законному порядку оголошено про підозри у справі "Курченкогейт"", - повідомив Лисенко.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики