Цензор.НЕТ

11.04.19 14:37

РПЦ шантажує інші церкви, щоб вони не визнавали ПЦУ, - Епіфаній

Росія задіяла всі можливі засоби, щоб православні церкви якнайдовше не визнавали українську церкву.

РПЦ шантажує інші церкви, щоб вони не визнавали ПЦУ, - Епіфаній

Про це заявив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній на прес-конференції у Львові, інформує Релігійно-інформаційна служба України, передає Цензор.НЕТ.

"Зараз ми добиваємося визнання нашого автокефального статусу. Але, на жаль, з боку російської держави і РПЦ бачимо тотальний спротив. На рівні держави і на рівні Церкви ведуться перемовини з іншими православними церквами. Декого лякають, декого спонукають, на інших певною мірою впливають, бо до цього часу РПЦ мала вплив на помісні церкви", - підкреслив Епіфаній.

На його думку, спроби заблокувати визнання ПЦУ приречені на поразку.

"Не впоравшись із завданням, яке було поставлено РФ перед РПЦ: не допустити автокефалії та надання Томосу Українській Церкві, вони намагаються зараз привнести розкол у світове православ’я. Тобто поділити ту частину православних, які підтримують російську церкву, і ту частину, яка підтримує Вселенського Патріарха. Я вірю, що цього розколу не буде. Вже зараз ми бачимо, що думки тих Церков, які спершу були негативно налаштовані проти ПЦУ, трансформується", - зазначив він.

Митрополит Епіфаній додав, що всі церкви визнаватимуть ПЦУ, але залишаться такі, які її не визнають. Зокрема, за його словами, це буде РПЦ, яка ніколи не змириться з автокефалією Української православної церкви.

Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія, представника Української православної церкви Київського патріархату.

Тоді ж почався перехід парафій УПЦ МП у ПЦУ. В інтернеті навіть створили інтерактивну карту таких переходів. Предстоятель Православної церкви України (ПЦУ) митрополит Київський і всієї України Епіфаній заявив, що всі віряни в Україні мають добровільно обирати свій релігійний центр.

6 січня 2019 року в церкві Святого Георгія в резиденції Вселенського патріархату в Константинополі під час святкової літургії за участю Патріарха Варфоломія предстоятелю Православної церкви України Епіфанію вручили Томос про автокефалію української церкви.

9 січня в Константинополі члени Синоду Вселенського патріархату підписали Томос про автокефалію української церкви.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики