Цензор.НЕТ

11.04.19 20:31

Вища кваліфікаційна комісія суддів добре попрацювала під час відбору суддів в Антикорупційний суд, - представник Генсека Ради Європи Брійя

Призначення суддів Вищого антикорупційного суду - це значуща подія і Рада Європи підтримала і підтримує прагнення України в створенні цього суду.

Таку заяву зробив Спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи Режі Брійя 11 квітня після складання присяги суддями Вищого антикорупційного суду і Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, передає Цензор.НЕТ.

"Вища кваліфікаційна комісія суддів України попрацювала дуже добре під час відбору кандидатів у цей суд. Ми цінуємо їхню роботу і роботу міжнародних експертів, які їм допомагали", - сказав Брійя.

Представник Ради Європи зазначив, що дуже важливо продовжувати судову реформу в тому ключі, який зараз є.

Режі Брійя додав, що судова реформа в Україні є безпрецедентною, її визнає і підтримує міжнародна спільнота. "Створення нових установ - це справді важливий результат. Зокрема, нещодавно був створений Верховний Суд. Він якісно розглядає дуже багато питань. І я сподіваюся, що найближчим часом Антикорупційний суд почне розгляд справ", - зазначив представник Генерального секретаря Ради Європи.

Він сподівається, що реформа триватиме, адже Рада Європи має намір і надалі допомагати в цьому напрямку.

Нагадаємо, 11 квітня 2019 Президент України Петро Порошенко підписав Укази, якими призначив на посади 38 суддів Вищого антикорупційного суду й Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду, які були обрані під час прозорого конкурсу, що тривав із серпня 2018 року, Вищою кваліфікаційною комісією суддів України та рекомендовані до призначення вищою радою правосуддя.

Створення Вищого антикорупційного суду було однією з важливих складових судової реформи, яка відбувається в Україні. Відтепер 38 суддів Вищого антикорупційного суду беруться до виконання обов'язків в абсолютно новому суді.

Серед них - судді, вчені та адвокати. Вищий антикорупційний суд має запрацювати вже на початку літа.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики