Цензор.НЕТ

12.04.19 19:33

50% жителів Донбасу проти вступу України в НАТО. У 2013 році таких було 94%, - Бекешкіна

30% людей на Донбасі підтримують вступ України в НАТО, 50% - проти. У 2013 році проти вступу України в НАТО виступало 94% жителів Донбасу.

50% жителів Донбасу проти вступу України в НАТО. У 2013 році таких було 94%, - Бекешкіна

Такі дані в інтерв'ю Цензор.НЕТ привела Ірина Бекешкіна, директор Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва.

"50% на Донбасі проти, 30% - за вступ до НАТО. Колись по всій Україні було 15%, не більше. А тепер... я люблю цей приклад. Найбільше проти членства в НАТО - це Луганська, Донецька області, Донбас. Але я порівнюю, наприклад, з 2013 роком. Тоді в цих областях за членство в НАТО було 0,3%. Це знайшовся 1 на 283 опитаних, добре пам'ятаю. Зараз там уже 19-20% за. Більше, ніж коли-небудь було по Україні. Тоді було 94% проти. А зараз проти 50%. Решта не визначилися. Тобто вони проти, але все-таки бачимо, що дуже суттєва динаміка. І динаміка зараз переважання підтримки членства в НАТО перш за все за рахунок того, що в цих областях змінилася ситуація. Тобто раніше в західних було безумовно "за", в центральних переважно "за".

Бекешкіна підтвердила озвучені раніше факти, що Донецька і Луганська області більше не єдині в підтримці конкретних кандидатів.

"Ми зробили карту першого туру виборів. Всюди зелене. Якщо говорити про Схід і Південь, то там теж абсолютно Зеленський. За винятком Донецької і Луганської областей, але він там має такий же результат фактично, як і їхній лідер Бойко. Більше того. В цих регіонах, де раніше і близько не було ні "Батьківщини", ні БПП, зараз там і Тимошенко, і Порошенко. Вони там абсолютно не лідери, звісно, але вони там присутні.... голосують і в Донецькій області, і в Луганській голосують за Порошенка. Не більшість, але цей відсоток навіть прохідний, якщо говорити про партії. Такого моноліту, як колись - вісімдесят із чимось відсотків голосувало за Януковича і "Партію регіонів", і трошки там було комуністів, - тепер уже цього немає", - додала вона.

Повне інтерв'ю з Іриною Бекешкіною дивіться і читайте ТУТ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики