Цензор.НЕТ

13.04.19 23:14

Денісова вирушила до Москви, щоб потрапити на суди щодо військовополонених українських моряків

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова вирушила до Москви, щоб взяти участь у судах щодо продовження арешту захопленим ФСБ Росії українськм морякам.

Денісова вирушила до Москви, щоб потрапити на суди щодо військовополонених українських моряків

Про це вона повідомила у Facebook, передає Цензор.НЕТ

"Вкотре наполягатиму на тому, щоб мені все ж дали дозвіл на відвідування наших хлопців, які вже майже п'ять місяців перебувають у російському полоні", - написала Денісова.

Вона сподівається на зустріч із директором ФСБ Росії Олександром Бортніковим та з радником президента Росії, головою Ради при президенті Росії з розвитку громадянського суспільства Михайлом Федотовим.

Денісова вирушила до Москви, щоб потрапити на суди щодо військовополонених українських моряків 01

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики