Цензор.НЕТ

15.04.19 23:32

Прокурори зачитали 34 з 79 сторінок обвинувального акта на суді у справі російського пропагандиста Вишинського

Прокуратура звинуватила керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського в розміщенні 72 статей "антиукраїнського спрямування".

Прокурори зачитали 34 з 79 сторінок обвинувального акта на суді у справі російського пропагандиста Вишинського

Про це 15 квітня заявили прокурори Арно Ліллемяе і Євген Комаровський, коли оголошували обвинувальний акт у Подільському райсуді Києва, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Радіо Свобода.

Під час зачитування документу обвинувачі заявили, що ці статті Вишинський розмістив в період з 2014 по 2018 роки. За версією прокурорів, матеріали містили "недостовірну, необ’єктивну, упереджену інформацію щодо України, української влади і армії і спростовували російську агресію проти України". Також звинувачення вважає, що ці матеріали "виправдовували можливий вихід окремих регіонів Донецької та Луганської областей зі складу України".

Прокурори зазначили, що агенція "РИА Новости-Украина" фактично була представництвом держпідприємства МІА "Россия Сегодня". Однак вона було зареєстрована як незалежна юридична особа і отримувала фінансування не безпосередньо з Москви, а через фірми прокладки. Обвинувачення стверджує, що гроші надходили спочатку від офшора з Кіпру, а потім від компанії "SPN Media Solutions DOO Beograd" з Сербії, кінцевим бенефіціарним власником якої є МІА "Россия Сегодня". Ці компанії нібито пересилали кошти на рахунок ТОВ "Інтерселект", директором якого є Вишинський. Прокурори заявили, що за цією схемою з 2015 по 2018 роки екс-керівник "РИА Новости-Украина" отримав від МІА "Россия Сегодня" 257 100 доларів США і 2 134 000 євро.

15 квітня прокурори встигли зачитати 34 з 79 сторінок обвинувального акту. Чергове засідання заплановано на 25 квітня.

Після суду Вишинський в заяві для журналістів назвав обвинувальний акт "набором малозрозумілих звинувачень, під якими немає нічого крім брехні і фантазій прокуратури і Служби безпеки".

Нагадаємо, 15 травня 2018 року СБУ спільно з прокуратурою АР Крим розкрила діяльністьмережі підконтрольних РФ медіаструктур. Також було затримано керівника "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського.

Під час обшуку в нього було виявлено російські державні нагороди та паспорт громадянина РФ. Проти Вишинського відкрито кримінальне провадження за статтею "Державна зрада"

17 травня Херсонський міський суд обрав запобіжний захід Вишинському у вигляді арешту на 2 місяці.

1 червня Вишинський під час засідання суду заявив, що виходить з українського громадянства і вважає себе громадянином РФ. 7 червня співробітники Служби безпеки України під час обшуку банківського сейфу К.Вишинського виявили понад $200 тис., пістолет "Браунінг 1906" і прямий трудовий договір між фігурантом справи і МІА "Россия Сегодня".

10 січня 2019 року досудове розслідування в кримінальному провадженні щодо Вишинського завершено. 26 березня суд продовжив арешт Вишинського до 24 травня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики