Цензор.НЕТ

16.04.19 08:09

Савченко і Рубан вийшли на свободу, оскільки опівночі 16 квітня закінчився запобіжний захід, обраний судом раніше

У вівторок, 16 квітня, Броварський міжрайонний суд ухвалив випустити з-під варти Надію Савченко та Володимира Рубана, термін запобіжного заходу яких закінчився опівночі.

Савченко і Рубан вийшли на свободу, оскільки опівночі 16 квітня закінчився запобіжний захід, обраний судом раніше

Про це повідомляє Цензор.НЕТ.

Опівночі 16 квітня закінчився раніше обраний запобіжний захід Савченко та Рубану. Їх звільнили в залі засідання.

Далі у прокурорів була можливість внести нове клопотання про обрання Савченко і Рубану запобіжного заходу. Однак у них не виявилося проекту попередньо заготовленого клопотання, датованого 16 квітня.

Також суд поставив питання про можливість продовження підготовчого засідання з розгляду обвинувального акта. Але через відсутність у залі адвоката Рубана Шевчука було винесено рішення про перерву. На сьогодні суд завершено.

Триває процес узгодження дати наступного слухання. І на ньому прокурори можуть виступити з клопотанням про обрання запобіжного заходу Савченко та Рубану.

Нагадаємо, 15 березня 2018 року Генеральний прокурор Юрій Луценко вніс до Верховної Ради три подання: про зняття недоторканності, затримання й арешт народного депутата Надії Савченко. Її підозрюють у спробі організації "збройного державного перевороту методом терору".

Сама Савченко, коментуючи ці звинувачення, заявила: "Я планувала показати владі те, що може бути. Я почала створювати сюрреалізм".

Регламентний комітет одноголосно проголосував і рекомендував ВР підтримати подання Генпрокурора.

22 березня Генеральна прокуратура опублікувала оперативні аудіозаписи і відеоматеріали про причетність Надії Савченко до організації та планування теракту в українському парламенті.

Того ж дня Рада скасувала недоторканність, а також надала дозвіл на затримання та арешт депутата Надії Савченко.

Після такого рішення Надію Савченко було затримано в приміщенні ВР і доставлено в слідчий ізолятор СБУ.

23 березня Савченко оголосила голодування. Того ж дня суд обрав їй запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 20 травня. Окрім того, Савченко поскаржилася представникам омбудсмена на відеоспостереження в камері.

За даними Генпрокуратури, Савченко була спільницею Володимира Рубана, затриманого 8 березня на КПВВ "Майорське" під час спроби перевезення великої кількості зброї з території Донецької області, підконтрольної російській окупаційній адміністрації. 9 березня Печерський райсуд Києва заарештував Володимира Рубана без права застави.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики