Цензор.НЕТ

16.04.19 07:54

Пожежу в соборі Паризької Богоматері ліквідовано

Пожежу в соборі Паризької Богоматері, що спалахнула вчора, ліквідовано.

Пожежу в соборі Паризької Богоматері ліквідовано

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомляє газета Le Figaro з посиланням на представника пожежників.

"Пожежу загасили. Ми будемо продовжувати стежити за залишковими вогнищами і охолоджувати гарячі конструкції, зокрема несучі, щоб полум'я не відновилося", - цитує видання представника пожежників Габріеля Плюса.

Після руйнівної пожежі, що охопила собор у понеділок і перекинулася на його шпиль, багато хто побоювався, що предмети, зібрані за століття, можуть бути втрачені. Не зрозуміло, скільки вдалося врятувати.

Раніше повідомлялося, що в соборі Паризької Богоматері в понеділок спалахнула пожежа. У результаті пожежі впав шпиль будівлі, а також частина даху.

Собор Паризької Богоматері розташовується в центрі Парижа і є символом французької столиці, а також одним з найвідоміших пам'ятників у Європі. Він зводився з ініціативи паризького єпископа Моріса де Сюллі з 1163 до 1345 року.

Реставрація готичного собору проводилася в 19 столітті: було відремонтовано скульптурну частину, пошкоджену у Велику французьку революцію, а також зведено новий шпиль.

Щорічно собор відвідують 14 млн осіб. Окрім того, собор Паризької Богоматері згадується в низці художніх творів - насамперед в однойменному романі Віктора Гюго.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики