Цензор.НЕТ

16.04.19 14:37

Суд відклав до 7 травня розгляд позову Коломойського про поверненням йому акцій "Приватбанку"

Господарський суд Києва оголосив перерву до 7 травня 2019 року у справі за позовом екс-акціонерів "Приватбанку" Ігоря Коломойського і Triantal Investments Ltd. про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку між Мінфіном і особами, які були на той момент його акціонерами.

Суд відклав до 7 травня розгляд позову Коломойського про поверненням йому акцій "Приватбанку"

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, таке рішення суд ухвалив сьогодні, 16 квітня.

Раніше під час слухань 9 квітня позивачі заявили клопотання про розширення переліку своїх вимог пунктом про повернення їм акцій "Приватбанку", і суд задовольнив це клопотання. Водночас суд відхилив клопотання Мінфіну, який просив залишити позовну заяву без розгляду. На думку міністерства, в матеріалах справи відсутні будь-які докази наявності права власності І.Коломойського і Triantal на акції "Приватбанку", підтвердження процесуальної право- та дієздатності Triantal Investments Ltd і повноважень осіб, що діяли від імені позивачів, на підписання позовної заяви.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів "Приватбанку", найбільшими з яких на той момент були І.Коломойський та Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як "Приватбанк" і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. Нині сторони провадять судові спори і в Україні, і в зарубіжних юрисдикціях.

Наприкінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов І.Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій "Приватбанку", про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Cуд також задовольнив клопотання позивачів і зажадав у відповідачів - Мінфіну, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і державного Укргазбанку - надати до 26 березня зазначений договір купівлі-продажу.

Минулого тижня Окружний адміністративний суд Києва також оголосив перерву до 18 квітня у справі за іншим позовом І.Коломойського про націоналізацію "Приватбанку" - до Нацбанку України, ФГВФО, Кабінету Міністрів і Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР). 

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики