Цензор.НЕТ

16.04.19 22:29

Набув чинності наказ МОН про перевірку шкіл по-новому

В Україні набув чинності наказ Міністерства освіти, згідно з яким школи тепер перевірятимуть за новим механізмом.

Набув чинності наказ МОН про перевірку шкіл по-новому

Про це повідомляється на сайті МОН, передає Цензор.НЕТ.

Тепер з'являється інституційний аудит. За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, аудит буде інструментом підтримки закладів, на відміну від атестації, яка виконувала наглядово-контрольні функції.

Перевіряти заклади буде Державна служба якості освіти та його територіальні органи.

Роботу закладу оцінюватиме окремо створена експертна група.

До її складу входитимуть педагоги, які мають досвід роботи в школі не менше 5 років, вищу педагогічну освіту або вищу кваліфікаційну категорію, а також пройшли спеціальне навчання.

В експертній групі має бути не більше 12, але не менше 3 членів. До її роботи можуть долучити представників громадськості. Під час оцінювання закладу враховуватимуть думки учасників освітнього процесу. Окрім того, експертна група може проводити опитування серед педпрацівників, а також учнів та батьків.

Передбачено, що інституційний аудит здійснюватиметься за 4 напрямами:

"На підставі звіту про проведення аудиту, що включатиме акт перевірки та підготовлені експертами аналітичні довідки, складатиметься висновок і рекомендації для школи. Результати оцінювання відображатимуть досягнення закладу та його потреби, а також визначатимуть рівень якості освітньої діяльності: перший – високий, другий – достатній, третій – вимагає покращення, четвертий – низький. У разі виявлення порушень Держслужба якості освіти надаватиме школі рекомендації та час для роботи над помилками – до 1 року. Якщо ж після визначеного терміну заклад не усуне виявлені негаразди, то ДСЯО, зокрема, зможе рекомендувати засновнику змінити керівника школи або ж взагалі реорганізувати заклад", – розповіла Гриневич.

Зазначається, що такий аудит здійснюватиметься планово раз на 10 років відповідно до перспективних та річних планів.

Може проводитися й позаплановий аудит. Для цього засновник, керівник закладу, колегіальний орган, наглядова (піклувальна) рада або орган самоврядування має звернутися до територіального органу ДСЯО та обґрунтувати необхідність проведення оцінювання. Крім того, позапланово аудит може проводитися, якщо заклад освіти має низьку якість освітньої діяльності і це підтверджено незалежним зовнішнім моніторингом. Однак він не може бути частіше одного разу на 2 роки та не раніше ніж через 1 рік після планового.

Триватиме аудит у закладі не більше 10 днів. Але для шкіл, що мають до 50 працівників за календарний рік, оцінювання триватиме не більше 5 днів.

Пілотувати процедуру проведення інституційного аудиту почнуть з травня 2019 року, а повномасштабно цей механізм перевірки запрацює з 2020 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики