Цензор.НЕТ

16.04.19 23:39

Закликаємо Україну замість подачі позову в Морський трибунал розпочати консультації між сторонами, - МЗС РФ про захоплених українських моряків

МЗС РФ відреагував на нинішні заяви офіційних осіб України про те, що у зв'язку з фактом захоплення українських моряків, Київ подасть на РФ у Міжнародний морський трибунал.

Закликаємо Україну замість подачі позову в Морський трибунал розпочати консультації між сторонами, - МЗС РФ про захоплених українських моряків

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в офіційній заяві МЗС РФ.

У тексті зазначається: "У зв'язку з інформацією про задіювання України згідно з Конвенцією ООН з морського права 1982 року процедур врегулювання суперечок щодо інциденту, пов'язаного з провокацією в районі Керченської протоки за участю трьох українських військових кораблів у листопаді 2018 року, МЗС Росії заявляє наступне.

Українська сторона знову чинить недобросовісно, ​​намагаючись використовувати цю ситуацію, що виникла внаслідок неправомірних дій українських кораблів, у внутрішньополітичних цілях. Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права з клопотанням про розпорядження тимчасових заходів, незважаючи на передбачені міжнародним правом, зокрема російсько-українськими угодами, можливості проведення консультацій. Російська сторона залишається відкритою до контактів у двосторонньому форматі з питань, пов'язаних з цим інцидентом, про що Україна була офіційно проінформована нотами МЗС Росії.

У зв'язку з ініційованим Україною на підставі Конвенції 1982 року процесом з тимчасових заходів російська сторона виходить з того, що Міжнародний трибунал з морського права не володіє юрисдикцією для розгляду "керченського інциденту", зокрема, в силу зроблених і Російською Федерацією, і Україною застережень про незастосовність передбачених Конвенцією 1982 року процедур щодо окремих категорій спорів. Не вбачаємо в запитаних Україною тимчасових заходах елемента термінової необхідності, що є обов'язковою умовою їхнього припису. Процесуальні права українських моряків неухильно дотримуються, вони користуються послугами адвокатів, отримують медичну допомогу. Той факт, що Україна протягом майже п'яти місяців не поспішала зі зверненням до Трибуналу, також свідчить про відсутність терміновості.

Міжнародний судовий розгляд не має перешкоджати кримінальному розслідуванню, яке ведеться в Російській Федерації, а його результати не повинні визначатися рішенням міжнародного судового органу.

Закликаємо українську сторону діяти сумлінно в інтересах врегулювання виниклої з її вини проблеми, проявити справжню турботу про своїх громадян і замість ініційованого нею судового розгляду провести консультацію між сторонами".

Як повідомлялося, Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права із запитом застосування до РФ примусових заходів для звільнення українських моряків.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики