Цензор.НЕТ

17.04.19 07:59

Результат виборів в Україні в контексті звільнення військовополонених може зіграти і в один, і в інший бік, - адвокат Полозов

Питання звільнення українських військовополонених моряків більше залежить не від ситуації в Україні, а від ухвалення політичного рішення Кремлем.

Результат виборів в Україні в контексті звільнення військовополонених може зіграти і в один, і в інший бік, - адвокат Полозов

Про це в коментарі Громадському заявив адвокат українського моряка Дениса Гриценка Микола Полозов, коментуючи вплив виборів в Україні на ситуацію з військовополоненими українцями, передає Цензор.НЕТ.

"Вже неодноразово російська влада транслювала, що вони не хочуть мати ніяких справ з нинішньою українською владою. Інше питання - якщо в Україні влада зміниться, вплине це позитивним чином або негативним. Кремль завжди відчуває слабину, використовує це у своїх інтересах і результати виборів, якщо ми говоримо в контексті військовополонених, можуть і в один, і в інший бік зіграти", - заявив Полозов.

Адвокат також додав, що завтра Лефортівський суд, імовірно, продовжить арешт українським морякам, але їхня команда захисників працює над зверненнями до міжнародних інстанцій: "Ілюзій ми не маємо - термін тримання під вартою продовжать. Ми будемо це оскаржувати, але перш за все для виконання процедури звернення до Європейського суду з прав людини. У нас працює команда в Україні, яка займається підготовкою скарг і до Європейського суду, і в інші міжнародні інстанції. У березні ми вже подали два пакети документів: перший стосується обрання запобіжного заходу в судах у листопаді і грудні - в Криму. Другий документ - щодо продовження тримання під вартою в січні", - розповів адвокат.

За його словами позиція захисту узгоджена і незмінна - вони наполягають на тому, що моряки є військовополоненими: "Статус захоплених українських військових підтверджується нормами міжнародного гуманітарного права, зокрема Третьої Женевської конвенції. Цей статус називається "військовополоненими". Наша позиція підкріплюється, серед іншого, Резолюцією парламентської асамблеї Ради Європи, яку ми будемо долучати в ході судових засідань і, крім того, - управлінням верховного комісара ООН з прав людини, який у доповіді, випущеній місяць тому, визнав українських військовослужбовців - 24-х українських моряків - військовополоненими. Цю доповідь ми також будемо долучати до наших клопотань", - розповів Полозов.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський суд Москви розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії про продовження терміну тримання українських моряків на три місяці. Моряків судитимуть шістьма групами по чотири людини. Раніше термін досудового слідства у справі був продовжений до серпня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики