Цензор.НЕТ

17.04.19 08:22

НАЗК внесло приписи главі Мінінфраструктури Омеляну та в.о. голови Адміністрації морпортів Вецкагансу за ігнорування конфлікту інтересів

Національне агентство із запобігання корупції (НАЗК) внесло приписи міністру інфраструктури Володимиру Омеляну і виконувачу обов'язків голови Адміністрації морських портів (АМПУ) Райвісу Вецкагансу. В АМПУ роз'яснили, що інформація про порушення законодавства, про які йдеться в розпорядженні НАЗК, була надана Агентству безпосередньо ДП "АМПУ" відповідно до чинного законодавства.

НАЗК внесло приписи главі Мінінфраструктури Омеляну та в.о. голови Адміністрації морпортів Вецкагансу за ігнорування конфлікту інтересів

Як зазначено в повідомленні прес-служби НАЗК, чиновники порушили вимоги законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів, пише Цензор.НЕТ.

"Національне агентство з питань запобігання корупції внесло приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" Міністру інфраструктури України та в.о. Голови державного підприємства "Адміністрація морських портів України", - йдеться в повідомленні.

При цьому Омеляну внесено припис щодо Вецкаганса, який не вжив заходів для врегулювання потенційного конфлікту інтересів у підлеглої особи.

Самому Вецкагансу внесено припис щодо начальника Ренійської філії Адміністрації морпортів Сергія Строї, який не повідомив про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів, викликаного спільною роботою з близькою особою.

ДП "АМПУ" надало роз'яснення щодо розпорядження НАЗК про виявлення конфлікту інтересів у Ренійській філії держпідприємства:

"16.04.2019 Національне агентство з питань запобігання корупції винесло приписи про порушення вимог законодавства щодо етичної поведінки, запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, інших порушень Закону України "Про запобігання корупції" Міністру інфраструктури України та в.о. Голови державного підприємства "Адміністрація морських портів України".

Йдеться про ситуацію що склалася в Ренійській філії ДП "АМПУ" у 2018 р., де були виявлені факти порушення Закону України "Про запобігання корупції" керівництвом філії.

Ці порушення було виявлено під час службового розслідування, яке було проведене за дорученням в.о. голови ДП "АМПУ" у четвертому кварталі 2018 року. За результатами розслідування комісією підприємства був складений відповідний акт про ознаки порушення, в тому числі Закону України "Про запобігання корупції" керівником Ренійської філії. Щодо виявлених порушень чинного законодавства, керівником філії лише у грудні 2018 року надані пояснення. 

Тому керівництво ДП "АМПУ" в межах наданих повноважень вжило необхідні заходи для врегулювання ознак виявленого конфлікту інтересів, зокрема 21.12.2018 до Міністерства інфраструктури України надіслано клопотання про звільнення керівника Ренійської філії з посади, однак з 29.12.2018 він перебуває на лікарняному. Такі обставини позбавляють ДП "АМПУ" і Мінінфраструктури можливості вжиття до нього заходів впливу, згідно з нормами чинного законодавства України.

Також на початку 2019 року інформація й копії документів щодо результатів вказаного службового розслідування надіслані до Національного агентства з питань запобігання корупції та Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Таким чином інформація щодо порушень законодавства, про які йдеться у приписі НАЗК, була надана Агентству безпосередньо ДП "АМПУ" відповідно до чинного законодавства".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики