Цензор.НЕТ

17.04.19 08:51

Захист наполягатиме на повторних обстеженнях поранених українських військовополонених моряків Артеменка та Ейдера, - Полозов

Адвокати військовополонених українських моряків планують домогтися повторних обстежень поранених українців.

Захист наполягатиме на повторних обстеженнях поранених українських військовополонених моряків Артеменка та Ейдера, - Полозов

Про це в коментарі Громадському повідомив адвокат Микола Полозов, нагадавши, що наразі прооперували лише одного з трьох - Василя Сороку, а від Андрія Артеменка та Андрія Ейдера досі надходять скарги, пише Цензор.НЕТ.

"Прооперований був один з поранених моряків - Василь Сорока, оперували його в цивільній лікарні, досить успішно минула операція, зараз йому набагато краще. З нього витягли 8 осколків, крім того, у нього було перебито сухожилля, йому пересаджували здорові тканини з іншої частини руки. Це показує рівень тюремної медицини, коли протягом трьох місяців людині, у якої осколки і немає сухожилля, кололи вітаміни і дали еспандер, щоб розробляти руку. Щодо двох інших поранених - ми продовжуємо наполягати на обстеженні. Тому що скарги від них зберігаються і попри те, що екстреного втручання не потрібно, все одно всередині залишаються осколки, які необхідно витягати", - сказав адвокат.

Також Полозов зазначив, що Росія досі не надає повної, офіційної медичної документації стосовно стану здоров’я моряків.

"Не відповідають на запити, тому що у випадку наявності цих довідок ми могли б організувати незалежну експертизу і на її підставі вимагати належне медичне поводження з військовополоненими", - каже Полозов.

Також російські слідчі не надають дозволу на побачення і переговори військовополонених з родичами. Крім того, листи, які надсилають і родичі військовополоненим і військовополонені родичам, проходять цензуру з дуже великим запізненням - два, три місяці, зазначає адвокат.

"Останні листи моряки отримали датовані кінцем січня. Це теж свого роду психологічний тиск і порушення закону, тому що військовополоненим не в праві перешкоджати в здійсненні листування", - розповідає Полозов.

Також захисник нагадав, що слідство застосовувало до деяких з моряків форми непроцесуального спілкування - бесіди з оперативником ФСБ, під час яких останні намагалися сформувати якусь думку, вивідати якісь відомості.

"Але на цей момент такі спроби припинилися, останній тиск, який ми зафіксували, - це було призначення психолого-психіатричної судової експертизи, коли говорили, що якщо військовополонені відмовляться спілкуватися з лікарями, їх помістять у стаціонар і застосовуватимуть психотропні препарати. Але наші адвокати розповіли як їм поводитися" - розповів Полозов.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський суд Москви розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії про продовження терміну тримання українських моряків на три місяці. Моряків судитимуть шістьма групами по чотири людини. Раніше термін досудового слідства у справі був продовжений до серпня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики