Цензор.НЕТ

17.04.19 09:48

Наука констатувала, що російське суспільство стало сталінським. Це нова реальність, яку нам доведеться враховувати, - Клімкін про рекордний рівень схвалення радянського диктатора в РФ

Нормальні люди за визначенням не можуть славити і поважати такого диктатора, як Йосип Сталін.

Наука констатувала, що російське суспільство стало сталінським. Це нова реальність, яку нам доведеться враховувати, - Клімкін про рекордний рівень схвалення радянського диктатора в РФ

Збільшення популярності радянського диктатора Йосипа Сталіна серед населення РФ свідчить про те, що російське суспільство нездорове. Про це на своїй сторінці у Facebook написав міністр закордонних справ України Павло Клімкін, коментуючи результати опитування "Левада-центру", передає Цензор.НЕТ.

"Опубліковані результати соціологічного опитування, яке провів російський "Левада-центр", навіть мене приголомшили, хоча вивести мене з рівноваги не так-то й легко. Дослідження стосувалося ставлення пересічних росіян до постаті Сталіна. Отже, у березні 2019 року позитивно (з захопленням, з повагою, з симпатією) до цього патологічного убивці ставився 51% росіян. Це найвищий показник за всі роки, і він уперше перевалив за 50%. Тобто відтепер особисте ставлення до Сталіна є гарним у більшості росіян. Іще гірша ситуація з оцінкою його ролі в історії Росії (тобто ідеться про начебто об’єктивну оцінку, а не про особисті симпатії). Тут позитивну оцінку тиранові виставили аж 70% опитуваних. Нарешті, третє запитання можна назвати тестом на людоїдство. Звучить воно так: "Як ви гадаєте, чи виправдані людські жертви, яких зазнав радянський народ у сталінську епоху, великими цілями й результатами, які були досягнуті в найкоротший строк?". Уявіть собі, 46% виправдали убивство мільйонів ні в чому не винних людей, тимчасом як 45% заявили, що ці жертви нічим не можна виправдати. Таким чином, і тут уперше кількість сталіністів перевищила кількість притомних людей. Іще 9% опитаних не змогли визначитися, що в цьому разі також є ознакою дегуманізації", - заявив Клімкін.

"Нові цифри "Левада-центру" просто страшні. І найстрашніше в них те, що характеризують вони зовсім не Сталіна, а нинішнє російське суспільство. Здорове суспільство, нормальні люди просто за визначенням не спроможні любити, славити, поважати тирана-параноїка, який безпричинно знищив десятки мільйонів їхніх же співвітчизників, родичів, прямих предків, перетворив увесь народ на рабів, а країну - на один величезний концтабір. Якщо ж таке трапляється, то це означає, що суспільство глибоко хворе. Воно перестало розрізняти добро і зло, воно дегуманізувалося, з ним відбулася якась злоякісна цивілізаційна мутація", - написав міністр.

"Мене й раніше вражали своєю яскравою шизофренічністю фотографії з сучасних чествувань Сталіна в Росії. Гори червоних гвоздик на могилі тирана, лідери атеїстичної Компартії, які моляться разом із священиками, священики, які славлять погромника церкви й убивцю тисяч священнослужителів, нарешті, зображення Сталіна на іконах, що взагалі є страшним блюзнірством і гріхом. Усе це виглядає, як якась хвора фантасмагорія, такого абсурду в принципі не може бути! Але він є, і він прогресує", - заявив Клімкін.

"Звіт "Левада-центру" вказує, що до 2014 року в Росії переважало нейтральне, безоціночне ставлення до Сталіна (це, до речі, теж не зовсім по-людськи). Але з 2014 року (а це рік початку російської агресії проти України, що викликало в РФ хвилю шовіністичної ейфорії) починає зростати частка прихильників кривавого правителя. За останній же рік цей показник стрибнув угору відразу на 11 відсотків. І це дало дослідникам підстави зробити такий висновок: "позитивне ставлення до вождя та до його ролі в історії країни установилося на рівні нової соціальної норми". Іншими словами, наука констатувала, що з 2019 року російське суспільство стало сталіністським. Це нова реальність, яку нам доведеться враховувати", - зазначив міністр.

Він вважає, що "кремлівський режим ще раз довів, що майстерно володіє найпідступнішими методами маніпуляцій масовою свідомістю і на цей час тримає більшість російського суспільства в зазомбованому стані".

"Путінові культ Сталіна потрібен передусім для того, щоб зміцнити основу власного культу, власної "сильної руки". Але є ще один чинник, який не може ігнорувати ні Україна, ні весь світ. Зазомбовані, дегуманізовані суспільства самі стають небезпечними, здатними за наказом режиму чинити велике зло", - зазначив Клімкін.

Раніше стало відомо, що рівень схвалення Сталіна в РФ побив історичний рекорд, сягнувши 70%.

Наука констатувала, що російське суспільство стало сталінським. Це нова реальність, яку нам доведеться враховувати, - Клімкін про рекордний рівень схвалення радянського диктатора в РФ 01
Наука констатувала, що російське суспільство стало сталінським. Це нова реальність, яку нам доведеться враховувати, - Клімкін про рекордний рівень схвалення радянського диктатора в РФ 02

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики