Цензор.НЕТ

17.04.19 10:02

Росія не змінить позиції щодо транзиту газу через Україну після виборів: у них є свій інтерес і вони хочуть його продавити, - Коболєв

Глава правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв очікує відновлення тристоронніх переговорів з РФ та ЄК про транзит газу на початку травня 2019 року, після завершення президентських виборів в Україні.

Росія не змінить позиції щодо транзиту газу через Україну після виборів: у них є свій інтерес і вони хочуть його продавити, - Коболєв

"Наскільки я розумію, Шефчович (заступник голови ЄК з Енергетичного союзу Марош Шефчович. - Ред.) хоче, щоб вони пройшли відразу після виборів президента і, я думаю, що вони, найімовірніше, відбудуться на початку травня", - сказав він в інтерв'ю ТСН.ua, передає Цензор.НЕТ.

На його думку, РФ зацікавлена ​​відновити переговори у зв'язку з тим, що проект "Північний потік-2" не буде реалізований на початку 2020 року, відповідно, треба домовлятися про транзит через територію України.

"Їм треба думати про те, як транспортувати газ після 2019 року, у них точно є інтерес. Чи будуть вони готові вести переговори до остаточного оголошення результатів? Думаю, що ні. Але як тільки будуть зрозумілі результати виборів, вони погодяться на переговори. Мій досвід такий, що риторика росіян, як правило, не змінюється. У них є свій інтерес, вони хочуть протиснути нас на свою позицію, яка нам часто невигідна, незалежно від того, хто перебуває в кріслі президента, прем'єра чи спікера парламенту", - додав А.Коболєв.

"Те, що "Північний потік-2" не запрацює 1 січня наступного року, це очевидно, до цього готові вже всі. Для росіян це, напевно, навіть можливість. І вони, за моїм прогнозом, намагаються скористатися тим фактом, що "Північного потоку-2" немає, і можуть влаштувати чергову газову кризу, це дуже в їхньому стилі. Цей сценарій найбільш вірогідний, якщо до того часу не буде підписано договір. Росіяни роблять усе можливе, щоб договору не було, саме щоб шантажувати Європу. Газова криза - це їхній стандартний хід у подібних ситуаціях. Тому так важливо, щоб Україна як держава максимально підготувалася до цієї зими, щоб ми створили додаткові запаси газу. І якщо криза станеться, щоб ми до цього були готові", - резюмував він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики