Цензор.НЕТ

17.04.19 10:20

Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка. ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Прокурор Віталій Кравець просить арешту для екс-нардепа Дмитра Крючкова, посилаючись на його втечу з країни в 2016 році.

Про це він заявив на засіданні суду щодо обрання запобіжного заходу, передає Цензор.НЕТ.

Він нагадав, що затриманий не тільки переховувався від слідства в Німеччині, але й вільно займався підприємницькою діяльністю.

"У нас є докази, що він не тільки намагався, але й утік з країни, уникнувши якимось дивом проходження контрольно-пропускних пунктів України", - заявив прокурор.

Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка 01
Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка 02Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка 03
Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка 04
Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка 05Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка 06
Суд обирає запобіжний захід Крючкову: екс-нардеп розповів про візит Кононенка 07

За словами Кравця, всі ці роки вони не могли встановити місце перебування і тільки його добровільна згода на екстрадицію зробила можливою його повернення.

Прокурор вказав, що Крючков має квартири у Братиславі та Відні і статус біженця в Росії.

Прокурор також вказав, що Крючков легко вніс заставу в 100 тисяч євро у Німеччині.

Тому прокурор вважає посильною для нього заставу в 346 мільйонів гривень.

Сам Крючков назвав обвинувачення "абсурдними" і "продуктом творчості прокурорів".

Він наголосив, що його компанія "Енергомережа" здійснювала поставки законно. За його словами, до нього прийшов представник президента Порошенка і попросив поділитися прибутком. Після того, як Крючков відмовився, на нього вийшов Ігор Кононенко, який нібито попросив ввести нового голову НКРЕ Дмитра Вовка "в курс справ".

Крючков заявив, що коли вони отримували рішення судів на свою користь проти НКРЕ КП, Кононенко телефонував йому і, посилаючись на прохання Порошенка, заступався за Вовка як за "перспективного хлопця".

Як повідомлялося, журналісти-розслідувачі телепрограми "Схеми: корупція в деталях - RFERL" стверджували, що екс-нардеп Д.Крючков через керовану ним компанію "Енергомережа" в 2015 році організовував схеми виведення коштів з державних енергопостачальних компаній (обленерго) в інтересах, зокрема, бізнесменів Ігоря і Григорія Суркісів, а також народного депутата з фракції "Блок Петра Порошенка" Ігоря Кононенка.

Д.Крючков підозрюється в скоєнні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191 і ч. 3 ст. 27, ч. 2 ст.364 Кримінального кодексу України.

Його затримали в Німеччині 14 липня 2018 року, але згодом випустили під заставу. Однак потім Д.Крючков погодився на процедуру екстрадиції і знову був ув'язнений. НАБУ повідомило про підготовку пакету документів, необхідних для екстрадиції підозрюваного в Україну.

15 квітня екстрадованого в Україну екс-нардепа Крючкова затримали детективи НАБУ.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики