Цензор.НЕТ

17.04.19 10:40

Усунення непотрібних посередників принесе користь усім, - Коболєв розповів, як зробити газ для населення дешевшим

НАК "Нафтогаз" пропонує Кабміну скасувати зобов'язання компанії продавати газ посередникам - облгазам і газзбутам - і продавати його безпосередньо населенню.

Усунення непотрібних посередників принесе користь усім, - Коболєв розповів, як зробити газ для населення дешевшим

Як інформує Цензор.НЕТ, про це керівник "Нафтогазу" Андрій Коболєв розповів в інтерв'ю ТСН.ua.

"Ми пропонували Кабміну досить очевидну річ: давайте скасуємо зобов'язання "Нафтогазу" продавати газ посередникам, і ми будемо продавати його безпосередньо населенню. І тоді газ буде коштувати дешевше - все дуже просто.

Якщо якийсь облгаз або газзбут, а це по суті одне і те ж, зможуть переконати приватного споживача купувати газ у них, і вони цей газ десь візьмуть і будуть постачати споживачу - будь ласка, це конкуренція. Зараз є монопольне право газзбутів брати газ у "Нафтогазу" на пільгових умовах. Вони зобов'язані продавати весь газ населенню, але чи дійсно весь пільговий газ потрапляє до цієї категорії, перевірити неможливо. За більшу частину цього газу з нами не розраховуються", - сказав він.

За словами Коболєва, саме ці компанії-посередники зараз є клієнтами "Нафтогазу": "Населенню України ми не продаємо газ, за винятком однієї області. Таким клієнтам, як газ збути, ми не можемо продавати газ дешевше, тому що так ми завдамо шалених збитків державній компанії".

"Якщо б ми могли продавати газ безпосередньо населенню і це регулювання, що зобов'язує використовувати газзбути, було знято, ми могли б у поточній ринковій ситуації продавати газ дешевше. Тому зараз проблема зменшення ціни газу для населення України криється в дуже простому кроці - прибрати приватних посередників між "Нафтогазом" і населенням. І це лише одне рішення уряду", - зазначив він.

Коболєв також повідомив, що нині "Нафтогаз" чекає позиції уряду щодо цього питання.

"Торік уряд ухвалив постанову №867, за якою з 1 травня ціни на газ піднімаються на 15%. Ми пропонуємо уникнути цього підвищення, скасувавши цю постанову. Поки що вона залишається в силі", - сказав він, додавши, що МВФ буде готовий до скасування підвищення, якщо буде відмова від регулювання.

"Наскільки нам відомо, позиція МВФ така: або ви йдете за графіком і підвищуєте ціни, або ви взагалі ціни на газ не регулюєте. Вибирайте. І ось уряд ухвалив постанову 293, яка нібито дозволяє нам продавати газ дешевше, але не скасував постанову 867 про ПСО, яка зобов'язує нас продавати газ дорожче від 1 травня. Ми вивчили нове рішення уряду, та розуміємо, що воно суперечить іншому чинному рішенню уряду. У тому вигляді, в якому це було озвучено, що нібито це рішення дозволяє знизити ціни на газ, - не дозволяє. Крім того, що нова постанова суперечить старій, у ній ідеться про те, що ми можемо знизити ціни для посередників. Але про ціну, за якою ці посередники будуть продавати газ кінцевому споживачеві, там нічого немає. Ціну посередників для кінцевого споживача регулює стара постанова, №867. І за нею ціна піднімається від 1 травня.

З точки зору держави, бюджету, "Нафтогазу" і споживачів - усунення непотрібних посередників на цей момент часу принесе користь усім. Ринкова ситуація дозволяє при цьому навіть знизити ціну для кінцевого споживача. Але це потрібно робити максимально швидко", - резюмував глава НАК.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики