Цензор.НЕТ

17.04.19 11:50

Суд у Москві продовжує запобіжний захід полоненим українським морякам (оновлено). ВІДЕО+ФОТОрепортаж

Лефортовський суд Москви почав розглядати питання про продовження запобіжного заходу 24 військовополоненим українським морякам. На засідання прилетіла український омбудсмен Денісова. Російські прокурори просять вести засідання в закритому режимі.

Сторона обвинувачення наполягає, що під час засідання буде озвучена інформація, розголошення якої може зашкодити слідству. Про це Цензор.НЕТ повідомляє з посиланням на "Громадське".

Сторона захисту вважає, що підстав для закриття засідання немає. Адвокати стверджують, що це зловживання з боку слідства. За їхніми словами, публічність не зашкодить слідству, а жодної секретної інформації в матеріалах немає.

Суд у Москві продовжує запобіжний захід полоненим українським морякам (оновлено) 01
Суд у Москві продовжує запобіжний захід полоненим українським морякам (оновлено) 02
Суд у Москві продовжує запобіжний захід полоненим українським морякам (оновлено) 03

У суді зібралися журналісти, адвокати і рідні моряків. Коли військовополонених заводили в суд, присутні аплодували. Відео цього моменту опублікувала у Facebook уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

ОНОВЛЕНО

Станом на 14:10 суд продовжив термін перебування чотирьом українським військовополоненим морякам - Роману Мокряку, Андрію Оприску, Євгену Семидоцькому та Сергію Цибізову. Вони залишаться в неволі щонайменше до 24 липня.

Сторона обвинувачення просила продовжити арешт, наголошуючи на необхідності отримання результатів експертиз.

Сторона захисту заявила, що українці є військовополоненими і мусять бути звільнені, до того ж сторона захисту заявила, що захоплення моряків було фактом агресії з боку РФ.

Самі моряки не відповідали на жодні запитання, крім імені, віку та звання, підкреслюючи, що відповідно до частини третьої Женевської конвенції є військовополоненими.

ОНОВЛЕНО

Станом на 16:10 арешт продовжено вже 12 військовополоненим - Денису Гриценку, В'ячеславу Зінченку, Михайлу Власюку, Андрію Драчу, Роману Мокряку, Андрію Оприску, Євгену Семидоцькому, Сергію Цибізову, Володимиру Терещенку, Богдану Головаші, Сергію Попову та Андрію Шевченку.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

17 квітня Лефортовський суд Москви розгляне клопотання слідчих ФСБ Росії про продовження терміну тримання українських моряків на три місяці. Моряків судитимуть шістьма групами по чотири людини. Раніше термін досудового слідства у справі був продовжений до серпня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики