Цензор.НЕТ

17.04.19 12:26

КМІС пояснив заяву Порошенка про 40% підтримки: "Це дані телефонного опитування"

У Київському міжнародному інституті соціології (КМІС) пояснили походження передвиборчих рейтингів, де кандидата в президенти і чинного главу держави Петра Порошенка підтримують майже 40% виборців. Ці рейтинги напередодні оприлюднив "5 канал" і озвучив сам Петро Порошенко в ефірі телеканалу "112 Україна".

КМІС пояснив заяву Порошенка про 40% підтримки: "Це дані телефонного опитування"

Як повідомив у коментарі Громадському заступник директора КМІС Антон Грушицький, йдеться про результати телефонного опитування, згідно з якими в Порошенка помітна тенденція до зростання рейтингу, передає Цензор.НЕТ.

"Це результати телефонного опитування. Ми не планували публікувати це дослідження, але оскільки документ уже оприлюднено, то ми готуємо точніше пояснення", - наголосив Антон Грушицький.

Він також пояснив, що цифри із телефонного опитування є менш точними, ніж дослідження шляхом інтерв'ю, за яким між Порошенком і Зеленським розрив у 47% голосів.

"Як показали попередні опитування до першого туру виборів, телефонні опитування є неточними. Оскільки телефони мають більш заможні люди, які будуть голосувати за Порошенка. Мінімальна похибка телефонного опитування становить 5-6%", - пояснив Грушицький відмінності в цифрах телефонного дослідження КМІСу та рейтингів, отриманих шляхом опитування.

Він наголосив, що найважливішим висновком із результатів телефонного опитування є лише "тенденція до зростання рейтингу Порошенка".

16 квітня Порошенко в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив, що його передвиборчий рейтинг, згідно з даними соціологічної групи КМІС, перевищує 40%.

"Я ніколи соціологію не ставлю під сумнів, соціологія це як дзеркало. КМІС - це компанія відома, я давно не зустрічався і давно з нею не працював, і оскільки ми не бачимо іншої соціології, то це можна брати за основу: 60% станом на зараз готові підтримати мого опонента, 40% готові підтримати мене", - сказав Порошенко.

Також Порошенко висловив упевненість, що його "підтримка зростає, а підтримка його опонента (Володимира Зеленського. - Ред.) певним чином зменшується".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики