Цензор.НЕТ

17.04.19 16:13

Збройний напад на пункт вагового контролю на трасі Одеса-Київ міг бути помстою за ефективну роботу, - Український Транспортний Союз

Сьогодні в Одеській обласній державній адміністрації за участю голови "Укртрансбезпеки" і силовиків відбудеться нарада щодо вчорашнього нападу на пункт вагового контролю в селі Дачне.

Збройний напад на пункт вагового контролю на трасі Одеса-Київ міг бути помстою за ефективну роботу, - Український Транспортний Союз

Про це в коментарі Цензор.НЕТ сказав Олександр Крачок, голова громадської ради при Службі автомобільних доріг Одеської області.

Нагадаємо, увечері 16 квітня невідомі напали на дорожній пункт вагового контролю вантажівок на трасі Одеса-Київ біля с. Дачне і влаштували стрілянину. За даними очевидців, поранено 5 осіб, у поліції повідомили про трьох. Усі постраждалі - активісти Українського Транспортного Союзу. Кілька нападників були затримані.

Ваговий комплекс розташовується на посту поліції, на якому постійно чергує патрульна поліція. Активісти звинуватили патрульних у бездіяльності під час нападу.

"М'яко кажучи, це була бездіяльність патрульної поліції. Усе відбувалося на їхніх очах буквально за 5-10 метрів від них. Хоча вони відхрещуються від цього. Кажуть - що ваговий комплекс окремо, а поліція - окремо. Але коли на їхніх очах відбувається порушення громадського порядку з використанням зброї, то вони мусили реагувати. Але тільки поліція Одеської області вислала туди наряд і почала реагувати.

Є поранені, є розбиті машини. Поліція відразу відхрещувалася від того, що хтось постраждав. Потім, коли громадськість підняла шум і показала, що один важко поранений перебуває в лікарні, один зазнав поранення середньої тяжкості і троє людей з подряпинами. Після цього поліція почала давати більше інформації", - зазначив Крачок.

Те, що відбувається, він трактує як "певні розборки між псевдоактивістами, які не можуть поділити корупційну складову".

Громадські діячі Українського Транспортного Союзу заявляли, що вони заступали на ваговий комплекс "Дачний" на добу, змінюючи чергування між організаціями згідно з графіком. Показники на ділянці щодо штрафів збільшилися в рази, оскільки вони показали проблему перевантажень і корупції.

"Як тільки ми перестали заступати чергувати на ваговий комплекс, бо ми не можемо постійно там перебувати, показники за штрафами знову впали", - говорять в організації.

Головний спеціаліст відділу Державного контролю, начальник зміни "Укртрансбезпеки" Вадим Обря, що перебував безпосередньо на посту під час нападу, підтвердив ефективність роботи активістів цієї організації: "За час роботи ми виявили багато перевізників, які перевозили вагу понад 50 тонн".

Він розповів, як відбувався напад:

"Під час контролю близько десятої години вечора на пункті контролю вимкнулося світло на стовпах. Через десять хвилин прибігли невідомі люди з гвинтівками і битами. Почали бити присутніх на пункті контролю. Постраждали представники Українського Транспортного Союзу, які з нами працювали, заступилися за наших співробітників. Хвилин двадцять світла не було, коли воно з'явився, то нападники розбіглися, залишивши розтрощені транспортні засоби та поранених хлопців".

При цьому Обря підкреслив, що не може коментувати дії співробітників поліції. Для цього існують органи внутрішньої безпеки. В "Укртрансбезпеки" очікують справедливого розслідування, додав він.

У свою чергу радник начальника поліції Одеської області Руслан Форостяк зазначив, що діями патрульних займається Департамент патрульної поліції:

"Є три ситуації. Перша - це подія, де група осіб із застосуванням зброї налетіла і завдала ушкоджень громадянам, які перебували на посту. Друга - що це за конфлікт. Він пов'язаний з тіньовими схема навколо працюючого на КП вагового комплексу. І третє - це дії або бездіяльність патрульних поліцейських, які перебували біля місця подій. Я можу відповідати тільки за першу частину, яка перебуває в компетенції ГУ Нацполіції. За цим фактом відкрито кримінальне провадження, проводяться слідчі дії, кількох осіб з-поміж нападників затримано.

Діями патрульних займається Департамент патрульної поліції. Він проводить перевірку і дасть належну оцінку. Зі свого боку я можу зазначити, що завдяки діям патрульних поліцейських були затримані дві людини з-поміж нападників і надана медична допомога постраждалим".

Форостяк заявив, що в цей момент недоцільно розкривати деталі справи.

"Я не можу розголошувати дані з Реєстру досудових розслідувань. До того ж, будь-які дані можуть бути використані зловмисниками з метою координації дій. Зазначу лише, що позиція Нацполіції в Одеській області - жорстка протидія тітушкам. Думаю, що всі причетні особи будуть виявлені і притягнуті до відповідальності", - зазначив він.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики