Цензор.НЕТ

17.04.19 14:52

10 фактів про теледебати: "Суспільне" розписало процес за пунктами. ІНФОГРАФІКА

"Суспільне мовлення" нагадало порядок проведення теледебатів між кандидатами в президенти перед другим туром виборів.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні мовника в Facebook

Мовник, зокрема, опублікував 10 фактів про теледебати між кандидатами:

10 фактів про теледебати: Суспільне розписало процес за пунктами 01

Так, акцентовано на особистій участі кандидатів, оскільки участь довірених осіб або представників не допускається.

Згідно з постановою ЦВК, дебати проводяться за кошти державного бюджету (1:00 теледебатів - близько 6 млн гривень) в останню п'ятницю перед днем ​​повторного голосування, тобто 19 квітня 2019 р. з 20:00 до 21:00 з тривалістю 60 хвилин.

"Прямий ефір: у студії UA: Перший і UA: Українське радіо (інші канали мовлення можуть транслювати безкоштовно)", - йдеться в пункті номер 6.

Жеребкування, щоб визначити, хто з кандидатів виступає першим, має відбутися за 10 хвилин до ефіру.

Формат теледебатів: вступне слово кожного кандидата: 5 хвилин, дискусія: 36 хвилин безперервного ефірного часу, завершальний виступ кожного кандидата: не більш ніж 5 хвилин, репліки кандидатів: не більш ніж 30 секунд (за наявності ефірного часу).

Формат дискусії: питання кандидату: не більше 1 хвилини, відповідь кандидата - не більше 3 хвилин, кожен кандидат може поставити 4-5 питань.

"Суспільне" нагадує, що в разі присутності лише одного кандидата - йому надається весь ефірний час для передвиборної агітації.

"Якщо кандидати хочуть, крім національних теледебатів, провести ще й дебати на стадіоні як форму передвиборчої агітації - це їхнє повне і беззастережне право, закон цього не забороняє. Однак готовність політиків приходити в ефір незалежного ЗМІ - це індикатор політичної зрілості та поваги до громадянського суспільству, поваги до закону", - наголошується в повідомленні

"Доступно про те, якими мають бути теледебати, розповіли наші друзі з Центру демократії та верховенства права CEDEM. Повний текст Постанови ЦВК можна знайти за посиланням: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/v0472359-14", - йдеться в повідомленні мовника.

10 фактів про теледебати: Суспільне розписало процес за пунктами 02
10 фактів про теледебати: Суспільне розписало процес за пунктами 03

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики