Цензор.НЕТ

17.04.19 21:55

КМІС оприлюднив результати опитування, згідно з яким Порошенка підтримують близько 40% респондентів. ІНФОГРАФІКА

З 6 по 16 квітня КМІС провів так зване роллінгове опитування - телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

порошенко,дебаты,зеленский,олимпийский

Як наголошується у звіті організації, вибірка репрезентативна для дорослого населення (віком від 18 років) України (виключаючи окуповані території), передає Цензор.НЕТ.

Під час дослідження респондентам ставилося запитання про те, чи голосуватимуть вони у другому турі виборів 21 квітня, а у тих, хто відповіли ствердно, уточнювали, за кого з кандидатів.

КМІС оприлюднив результати опитування, згідно з яким Порошенка підтримують близько 40% респондентів 01

КМІС оприлюднив результати опитування, згідно з яким Порошенка підтримують близько 40% респондентів 02

КМІС оприлюднив результати опитування, згідно з яким Порошенка підтримують близько 40% респондентів 03

Всім респондентам також ставилося питання про їхню оцінку дій і заяв кандидатів у президенти.

КМІС оприлюднив результати опитування, згідно з яким Порошенка підтримують близько 40% респондентів 04
КМІС оприлюднив результати опитування, згідно з яким Порошенка підтримують близько 40% респондентів 05

Коментуючи опитування, генеральний директор КМІС В.І.Паніотто заявив: "Звичайне поквартирне дослідження методом "віч-на-віч", як показують результати першого туру, дещо більше відповідає результатам виборів, ніж телефонне опитування, але вони не дозволяють вивчити динаміку процесів. Бригади інтерв'юерів отримують завдання і на свій розсуд можуть розподіляти завдання вибірки - спочатку їхати в сільську місцевість чи спочатку проводити інтерв'ю в місті і т.д. Скажімо, якщо ми провели дослідження з 9 до 14 квітня, то результати характеризують ситуацію не на 14 квітня, а в середньому за весь період (80% анкет можуть бути зібрані, наприклад, з 9 по 12 квітня).

Єдиним способом вивчення тенденцій є ролінгове дослідження. Недоліком є ​​те, що ці дослідження, здійснювані через мобільні телефони, репрезентативні для тих 93% населення, які мають мобільні телефони (тому й велика похибка при прогнозуванні результатів виборів). У телефонних опитуваннях дещо вищий відсоток заможних людей і тих, хто користується інтернетом".

Нагадаємо, 16 квітня Петро Порошенко в ефірі телеканалу "112 Україна" заявив, що його передвиборчий рейтинг, згідно з даними соціологічної групи КМІС, перевищує 40%. У КМІС пояснили це особливостями телефонного опитування.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики