Цензор.НЕТ

17.04.19 22:35

Колишній Президент Перу застрелився, коли його прийшли арештовувати за корупційні злочини

Колишній президент Перу Алан Гарсія помер після того, як вистрілив собі в голову. У цей момент до нього прийшла поліція, щоб заарештувати за підозрою в корупції.

Колишній Президент Перу застрелився, коли його прийшли арештовувати за корупційні злочини

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на ВВС.

Міністр внутрішніх справ Перу Карлос Моран розповів журналістам, що коли прибула поліція, Гарсія попросив дати йому зателефонувати. Він зайшов до кімнати і зачинив двері. За словами Морана, через кілька хвилин пролунав постріл. Поліцейські силою відкрили двері і побачили Гарсію, який сидів на стільці з кульовим пораненням в голову.

Поліцейські відвезли Гарсію в лікарню, лікарі говорили, що потерпілий був у важкому стані. Його смерть підтвердив діючий президент Перу Мартін Віскарра.

Гарсія був президентом Перу з 1985 по 1990 рік, а потім знову з 2006 по 2011 рік.

За словами слідчих, під час свого другого терміну він брав "відкати" в Odebrecht, пов'язані з проектом будівництва лінії метро в столиці. Компанія Odebrecht визнала, що з 2004 року заплатила в Перу майже 30 млн доларів хабарів. Але Гарсія стверджував, що став жертвою політичного переслідування.

Odebrecht - це бразильський будівельний гігант, який має великі інфраструктурні проекти у всьому світі. Серед них - будівництво місць для проведення Олімпійських ігор 2016 року і Чемпіонату світу з футболу в Бразилії в 2014 році. Але під впливом антикорупційних розслідувачів компанія визнала, що платила хабарі в більш ніж половині країн Латинської Америки, а також в Анголі і Мозамбіку.

Слідчі стверджують, що Odebrecht підкупила чиновників або кандидатів на виборах в обмін на прибуткові контракти на будівництво. Корупційний скандал зачепив політиків у всій Латинській Америці.

Проти чотирьох останніх президентів Перу ведуться розслідування через корупцію. Ще один екс-лідер країни, Альберто Фухіморі, - сидить у в'язниці за корупцію і порушення прав людини.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики