Цензор.НЕТ

17.04.19 22:47

Передчасна заява Порошенка про голів податкової та митної служб може стати підставою для скасування результатів конкурсу, - Бутусов

Конкурс на посаду керівників податкової та митної служби має за планом завершитися 23 квітня.

Передчасна заява Порошенка про голів податкової та митної служб може стати підставою для скасування результатів конкурсу, - Бутусов

Про це нагадує головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов у своєму блозі.

Він уточнює, що президент Петро Порошенко ще 16 квітня заявив, що переможці вже відомі. "Наразі завершився конкурс найважливіших і дуже корупційних двох позицій - керівника податкової служби та керівника митної служби. І я дуже щасливий рішенням конкурсної комісії, на керівника митниці призначили заступника міністра економіки України пана Нефьодова, одного з творців системи ProZorro... А на позицію керівника державної фіскальної служби - людину, яка дуже активно працювала над впровадженням повернення податку на додану вартість, - заступника міністра фінансів, молоду людину... Я забув його прізвище" , - сказав Порошенко.

Журналіст уточнює, що звуть згаданого чинним главою держави чиновника Сергієм Верлановим, і наразі він - заступник міністра фінансів.

"Пізніше президент виправився, але чи були його слова випадковими? Насправді, заява президента може стати підставою для скасування результатів конкурсу. Річ у тому, що Максим Нефьодов та Сергій Верланов справді, за кулуарними розмовами, є фігурами, які найбільше переважають для прем'єр-міністра Володимира Гройсмана. Однак конкурс не завершено! І заявляти про їхню перемогу з боку глави держави - повний абсурд. Адже конкурс незалежний, попереду ще іспити! І конкурс вже намагаються опротестувати та скасувати колишній глава ДФС Насіров і народний депутат Антонищак", - підкреслює Бутусов.

Заява про переможців, особливо в разі, якщо за результатами співбесіди 23 квітня Кабмін назве імена Верланова і Нефьодова, стане причиною для нових позовів, упевнений журналіст.

Нагадаємо, в грудні 2018 року Кабінет міністрів України схвалив з доопрацюванням постанову про реорганізацію Державної фіскальної служби (ДФС) шляхом поділу на Державну податкову та Державну митну служби. Конкурси на керівників, який мають провести впродовж трьох місяців після затвердження постанови Кабміну, стартували 20 березня 2019 року. Імена глав нових податкової та митної служб стануть відомі 23 квітня.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики