Цензор.НЕТ

17.04.19 23:08

"Я взяв листочок, записав озвучені прізвища і кажу: Диктуйте список недоторканних персон", - Луценко розповів про зустріч з Йованович

Генеральний прокурор України Юрій Луценко визнав, що не отримував "список недоторканних" осіб від посла США Марі Йованович.

"Я взяв листочок, записав озвучені прізвища і кажу: Диктуйте список недоторканних персон", - Луценко розповів про зустріч з Йованович

Як передає Цензор.НЕТ, про це Луценко заявив в інтерв'ю виданню "theБабель".

Так, Луценко розповів, що під час зустрічі Луценко і Йованович в ГПУ посол США цікавилася справою Віталія Каська.

Зустріч [із послом] була в ГПУ, за цим столом. Інтерв'ю записувалося в кабінеті генерального прокурора у січні 2017 року. Вона проходила не віч-на-віч. Вона була не одна, і я був не один. Пані Йованович цікавила справа [колишнього заступника генпрокурора] Віталія Каська [якого прокуратура Києва підозрювала у шахрайстві під час приватизації житла]. Справа в тому, що пан Касько прописав у службовій квартирі маму, яка ніколи не виїжджала зі Львова, — у цьому були ознаки зловживання. Довідка. У січні 2017 року прокуратура Києва закрила справу проти Каська "за недостатністю доказів"..

За її словами, Касько був видатним антикорупційним діячем, а кримінальна справа [проти нього] дискредитувала антикорупціонерів. Я виклав деталі [справи] і пояснив, що не можу відкривати та закривати провадження за своїм бажанням. Назвав ще низку так званих антикорупціонерів, які проходять у справах. Вона сказала, що це неприпустимо, мовляв, підірве довіру до антикорупційних активістів. Я узяв листочок, записав озвучені прізвища і кажу: "Диктуйте список недоторканних персон". Вона каже: "Ні, ви мене неправильно зрозуміли".

Я кажу: "Ні, я вас правильно зрозумів; раніше такі списки писали [в Адміністрації президента] на Банковій, а ви пропонуєте нові списки від Танкової. Довідка. На вулиці В. Сікорського (колишня Танкова) у Києві розташоване посольство США в Україні.". Зустріч закінчилася. Боюся, емоції були не дуже хорошими".

Як повідомлялося, Генпрокурор Луценко в інтерв'ю Hill.TV заявив, що під час першої зустрічі після призначення на цю посаду з послом США Марі Йованович передала йому список осіб, яких просила не притягувати до відповідальності. Крім цього, Луценко поскаржився, що його відомство не отримало 4 мільйони доларів, які США мали виділити як підтримку.

Зі свого боку в посольстві США в Україні повідомили: "Заяви Луценка не відповідають дійсності і мають на меті послабити репутацію посла Йованович".

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики