Цензор.НЕТ

17.04.19 23:51

В ЄС закликали Росію звільнити українських військовополонених моряків і нагадали про санкції

Європейський Союз продовжує закликати владу Російської Федерації негайно звільнити усіх захоплених в полон українських моряків.

В ЄС закликали Росію звільнити українських військовополонених моряків і нагадали про санкції

Про це йдеться у заяві речника Європейської служби зовнішніх зв'язків Майї Косьянчич, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

У заяві зазначається, що Лефортовський районний суд Москви продовжив до кінця липня арешт усіх 24 українських моряків. Дипломати представництва Євросоюзу у Москві разом з представниками інших дипломатичних місій країн-членів ЄС спостерігали за судовим процесом до моменту, поки судове засідання не було оголошеним закритим для широкого загалу.

У ЄС наголосили, що українських моряків утримують з 25 листопада 2018 року, коли Росія захопила їх та три їхні судна, застосувавши без підстав військову силу.

"ЄС неодноразово заявляв, що очікує на негайне і безумовне звільнення Росією 24-х захоплених українських моряків. Поки моряки залишаються під вартою, Росія повинна поважати їхнє право на юридичне представництво, безперешкодний доступ для консульських посадових осіб, та забезпечити, аби поранені моряки отримали належну медичну допомогу, оскільки декілька з них отримали поранення під час захоплення", - йдеться у заяві.

Також в заяві сказано, що ЄС відреагував на загострення ситуації у Керченській протоці, запровадивши обмежувальні заходи проти російських посадовців у зв'язку з діями, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України.

"Ми очікуємо, що Росія забезпечить безперешкодне і вільне проходження через Керченську протоку в Азовське море та з нього у відповідності з міжнародним правом", - йдеться у заяві.

Нагадаємо, 17 квітня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт всім українським військовополоненим морякам - ще на три місяці - до кінця липня.

25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Раніше термін досудового слідства у справі було продовжено до серпня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики