Цензор.НЕТ

18.04.19 00:08

Соратник Зеленського Богдан зустрічався з головою КСУ Шевчуком, - "Схеми"

Неформальний куратор штабу кандидата в президенти Володимира Зеленського та адвокат олігарха Ігоря Коломойського Андрій Богдан потрапляє під обмеження люстраційного закону і не може працювати на державній службі.

Соратник Зеленського Богдан зустрічався з головою КСУ Шевчуком, - "Схеми"

Про це повідомляють журналісти програми "Схеми: корупція в деталях" (спільний проект Радіо Свобода та телеканалу "UA:Перший"), посилаючись на дані журналу відвідувань Конституційного суду, копія якого опинилися у їхньому розпорядженні, інформує Цензор.НЕТ.

За отриманою інформацією, Андрій Богдан відвідував Конституційний суд 13 березня 2019 року. У графі "замовник пропуску" для Богдана значиться "1 прийм." (перша приймальня, тобто приймальня голови суду).

Соратник Зеленського Богдан зустрічався з головою КСУ Шевчуком, - Схеми 01

Головою Конституційного суду України є Станіслав Шевчук.

Саме Конституційний суд вже понад чотири роки розглядає справу щодо конституційності окремих положень закону "Про очищення влади" (люстрації).

Відповідно до закону України "Про очищення влади", Андрій Богдан не може протягом 10 років працювати на держслужбі з часу вступу закону в силу (тобто до жовтня 2024 року). Він потрапляє під обмеження, бо двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики за часів президентства Віктора Януковича.

Вперше його призначив на цю посаду Микола Азаров 17 березня 2010 року, звільнив 14 лютого 2011 року своїм указом президент Віктор Янукович. Вдруге Азаров призначив Андрія Богдана урядовим уповноваженим 11 липня 2013 року, а звільнив уже Арсеній Яценюк після Революції Гідності 5 березня 2014 року за власним бажанням.

Відповідно до ЗУ "Про очищення влади" посада Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики входить до переліку посад, щодо яких здійснюються заходи з очищення влади.

Крім цього, Богдан фігурує у звіті Департаменту з питань люстрації про результати збору та узагальнення інформації щодо реалізації Закону України "Про очищення влади" як особа, у якої "виявлені критерії люстрації".

Андрій Богдан відмовився відповідати на запитання, яка була мета його відвідин Конституційного суду. Водночас тиждень тому він запевнив журналістів "Схем" що не розмовляв із Володимиром Зеленським щодо свого призначення на будь-яку посаду.

"Я дуже-дуже давно знайомий із Володимиром Зеленським. Це приватна частина життя... Я з ним дружу давним-давно. І я вам говорю, що я ніколи – ні давно, ні зараз, ні сьогодні, ні місяць тому, ні півроку тому не розмовляв з ним про зайняття мною жодної посади", – заявив Андрій Богдан журналістам "Схем".

Журналісти також намагались зв’язатись з головою суду Станіславом Шевчуком, але спершу він не відповідав на дзвінки, а згодом його телефон був вимкнений.

18 квітня 2019 року, відбудеться закрите засідання Конституційного суду України щодо відповідності люстрації Конституції.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики