Цензор.НЕТ

18.04.19 10:31

Окружний адмінсуд Києва за заявою нардепа Антонищака призупинив конкурс на посаду глави митної служби

Окружний адміністративний суд м.Києва задовольнив заяву про забезпечення позову народного депутата з фракції "Блок Петра Порошенка" Андрія Антонищака щодо призупинення дії розпорядження Кабінету міністрів про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади глави Державної митної служби (ДМС).

Окружний адмінсуд Києва за заявою нардепа Антонищака призупинив конкурс на посаду глави митної служби

"17 квітня судом ухвалено задовольнити відповідну заяву про забезпечення позову і зупинити дію розпорядження Кабінету Міністрів України "Про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови Державної митної служби"", - повідомляє в четвер прес-служба Окружного адмінсуду м.Києва, передає Цензор.НЕТ .

Окрім цього, суд заборонив Комісії з питань вищого корпусу державної служби вчиняти дії з проведення відповідного конкурсу на підставі зазначеного розпорядження Кабміну.

"Суд, ухвалюючи рішення про задоволення заяви про забезпечення позову, виходив з того, що невжиття таких заходів, очевидно, може призвести до того, що захист прав, свобод та інтересів заявника, на захист яких подається адміністративний позов, стане неможливим, або для їхнього відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат", - йдеться в повідомленні.

Окрім цього, суд врахував те, що заявник посилався на норми закону, які, на його думку, порушені під час прийняття та виконанні розпорядження Уряду про оголошення конкурсу на зайняття вакантної посади Голови ДМС.

Раніше в ЗМІ повідомлялося, що народний депутат Андрій Антонищак (фракція "Блок Петра Порошенка") звернувся до Окружного суду Києва з проханням призупинити конкурс з обрання глав цих служб, про що він заявив під час засідання комісії у вівторок. Зокрема, А.Антонищак заявив, що претенденти на ці посади - заступник міністра фінансів Сергій Верланов не має достатнього досвіду держслужби, а перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі Максим Нефьодов не має досвіду в митній справі.

Однак комісія продовжила другий етап конкурсу.

Перед цим Окружний адмінсуд Києва відмовив екс-голові Державної фіскальної служби (ДФС) Роману Насірову в клопотанні про припинення конкурсів на посади глав ДПС і ДМС для забезпечення його позову до Кабінету міністрів.

17 квітня Міністерство фінансів повідомило, що три з п'яти кандидатів на посаду глави ДПС і п'ять з шести кандидатів на ДМС пройшли в заключний третій тур конкурсу.

Серед претендентів на пост глави ДПС 23 квітня буде проходити співбесіду заступник міністра фінансів С.Верланов, виконавчий директор ТОВ "Стандарт-аудит" Дмитро Олексієнко та заступник міністра юстиції Сергій Петухов.

Чотири кандидати будуть претендувати на третьому етапі на пост глави Держмитної служби: проректор з навчальної роботи Університету митної справи та фінансів Євген Гармаш, перший заступник міністра економрозвитку і торгівлі М.Нефьодов, експерт із правових питань центру "CASE-Україна" Андрій Саварець, а також директор юридичної компанії "Федоришин та партнери" і доцент Академії адвокатури України Олександр Федоришин.

Заключний етап відбору - співбесіда - має відбутися 23 квітня о 10:00, його трансляція планується в прямому ефірі. Цього ж дня комісія з питань вищого корпусу державної служби підведе підсумки і визначить кандидатів, яких буде рекомендувати Кабінету міністрів на посади Держмитної і Держподаткової служб, зазначили в міністерстві.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики