Цензор.НЕТ

18.04.19 12:25

Не можна у людей забрати російськомовне телебачення, - Зеленський за збереження квот на українську мову, але допускає їхню зміну

Кандидат у президенти України Володимир Зеленський обіцяє, що в разі його перемоги на виборах мовні квоти на телебаченні і радіо залишаться.

Не можна у людей забрати російськомовне телебачення, - Зеленський за збереження квот на українську мову, але допускає їхню зміну

Про це Зеленський розповів в інтерв'ю РБК-Україна, повідомляє Цензор.НЕТ.

Зокрема, Зеленський зазначив, що у нього є питання до закону, який регулює мовні квоти.

"Дивіться, я дуже добре розумію цей закон. Тому у мене є запитання до закону, про який ми говорили. Квоти залишаться. Питання, які вони мають бути? Навіть не так. Там питання в регулюванні цих квот. Якщо ви добре розумієте, там є хитрість, додаток з цими квотами. Взагалі: більший відсоток української мови, а далі - різні мови, тому що там треба давати можливість кожній мові. Тому що в нас реально велика кількість людей говорить російською. Не можна в них забрати російськомовне телебачення. У нас є люди, які говорять і іншими мовами. Розумієте, тут велике питання з цими квотами. Ніхто скасовувати квоти не буде, але є регулювання...", - запевнив Зеленський.

"Ті люди, які ухвалювали цей закон, вони не зовсім телевізійні фахівці, м'яко кажучи. Я пояснював пані Сюмар (глава комітету парламенту з питань свободи слова Вікторія Сюмар. - Ред.), ми зустрічалися, що це саме той випадок з парковками. Я вам поясню як людина, що керує великим телевізійним бізнесом, великий платник податків. Якщо б ви знизили податки для всіх телевізійних великих медіа різних компаній, які довгі роки робили, у силу відносин у СНД, матеріали російською мовою... Якщо б ви прийшли і сказали: дивіться, хлопці, ось перед вами два фільми. Фільм, який зроблений українською мовою - податок 10%. Фільм, який робиться російською мовою - залишаємо податок який був", - пояснив кандидат у президенти.

"Ви вважаєте, що потрібні були б квоти? Я вам відповім дуже швидко. Через рік я як бізнесмен і всі великі телевізійні бізнесмени без закону про квоти, без цих палиць, перейшли б в основному на українську мову і все. Забудьте про державні гроші. Це ж просто, вибачте мене, це подарунки. Що значить держава дає тобі гроші на кіно, а ти потім державі не повертаєш? Чому? Тому що. Це що таке, це державні гроші, це звідки? Тому, коли у тебе такий підхід у цілому, що ми маємо підняти українську культуру, українське кіно, це має бути модним, ми мусимо з вами робити, давайте з вами мирно і спокійно домовимося. Мені як телевізійнику не потрібні державні дотації, можна було мені просто знизити податок і в цьому мене переконати. Я думаю, що в будь-якому питанні завжди є цей момент. Говори з суспільством, говори з професіоналами і ухвалюй зважені рішення", - резюмував Зеленський.

Нагадаємо, зміни до закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо частки пісень державною мовою в музичних радіопрограмах і радіопередачах) президент України Петро Порошенко затвердив у листопаді 2016 року. Документ передбачав поступове введення квот: протягом першого року - 25%, другого - 30%, третього - 35%.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики