Цензор.НЕТ

18.04.19 12:10

Закон "маски-шоу стоп" працює: немає скарг, немає заблокованих підприємств, - Білан

Блокування бізнесу для вимагання хабарів під виглядом перевірок, більш відоме як "маски-шоу", на сьогодні зникло.

Закон "маски-шоу стоп" працює: немає скарг, немає заблокованих підприємств, - Білан

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.

Так, говорячи про результати роботи ДФС, він зазначив, що "зникли "маски-шоу", тобто блокування бізнесу для вимагання хабарів під виглядом перевірок. Зник страх. Подивіться інтернет - немає скарг, нема підприємств заблокованих, зараз інший, людський характер відносин податкової міліції та платників податків. Ми ведемо відкриту комунікацію, до мене на прийом можуть без проблем потрапити будь-які платники".

Білан наголосив, що його відомство чітко виконує закон, відомий як "маски-шоу стоп".

"На усі слідчі дії співробітники заходять з відеокамерами для фіксації, ми чітко виконуємо закон "маски-шоу стоп". Завжди заходимо тільки за санкцією суду. І тільки у виняткових випадках, за потреби забезпечення фізичної безпеки працівників податкової міліції, разом зі слідчими до місця проведення слідчих дій виїжджають працівники підрозділу активних заходів, без автоматичної вогнепальної зброї та без елементів екіпіровки, які прикривають обличчя", - розповів перший заступник голови ДФС.

Нагадаємо, 16 листопада 2017 року Верховна Рада ухвалила законопроект №7275 про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального судочинства та інших осіб правоохоронними органами під час провадження досудового розслідування, відомий як "маски-шоу стоп".

Закон вводить обов'язкову відеофіксацію під час обшуків, як і під час розгляду клопотань слідчим суддею (якщо не йдеться про негласні слідчі дії). Причому відеозапис має бути невід'ємним додатком до протоколу обшуку.

Людина може скористатися допомогою адвоката під час проведення в неї обшуків. Крім того, адвокат може самостійно вести зйомку обшуків, проте не може розголошувати відомості досудового розслідування без письмового дозволу слідчого або прокурора. За розголошення таких даних передбачається кримінальна відповідальність.

Після проведення обшуку в людини судовий розгляд відбувається в закритому режимі, щоб не допустити розголошення даних про особисте життя.

Повний текст інтерв'ю з Сергієм Біланом читайте тут.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики