Цензор.НЕТ

18.04.19 12:56

Конвертцентри зникнуть, коли вартість "обналу" сягне 25% від суми. Зараз вона становить до 14%, раніше - 3-5%, - Білан

За останні роки конвертаційні центри стали поганим бізнесом: ризики і вартість "обналу" зросли, тоді як обсяги операцій впали.

Конвертцентри зникнуть, коли вартість "обналу" сягне 25% від суми. Зараз вона становить до 14%, раніше - 3-5%, - Білан

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів перший заступник голови Державної фіскальної служби Сергій Білан.

"Протягом 2015-2018 років конвертаційні центри стали поганим бізнесом. Ми не можемо без вдосконалення законодавства повністю подолати це явище, але "даху" у "конвертів" вже нема, і кожного року існування конвертів дорожче для їхніх організаторів. Значно скоротились терміни роботи окремо взятої транзитно-конвертаційної групи до її виявлення співробітниками податкової міліції", - зазначив він.

Білан наголосив, що раніше вартість послуг з незаконної конвертації грошових коштів становила 3-5%, а нині - 11-13%, іноді до 14%. За його словами, щоб явище повністю зникло, вартість "обналу" має становити 25% від суми.

"Є дуже проста математика - вартість обготівковування на ринку. Вона значно зросла, але недостатньо, щоб зробити такі операції невигідними. Як тільки ця цифра досягне 22-26%, це явище зникне автоматично. Буде вигідніше задекларувати та заплатити необхідні платежі – і абсолютно спокійно проводити свою діяльність", - розповів перший заступник голови ДФС.

Повний текст інтерв'ю із Сергієм Біланом читайте тут.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики