Цензор.НЕТ

18.04.19 12:34

Рішення московського суду про продовження арешту українських моряків жахливе, - посольство США в Україні

Посольство США в Україні закликало Росію негайно повернути Україні військових моряків, захоплених у районі Керченської протоки в листопаді 2018 року.

Рішення московського суду про продовження арешту українських моряків жахливе, - посольство США в Україні

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні посольства на сторінці в Twitter.

"Рішення російського суду про несправедливе продовження тримання під вартою українських моряків - жахливе. Росія мусить негайно повернути Україні затриманих членів її екіпажів і судна та поважати суверенітет і територіальну цілісність України", - йдеться в повідомленні.

Рішення московського суду про продовження арешту українських моряків жахливе, - посольство США в Україні 01

Нагадуємо, 17 квітня Лефортовський районний суд Москви продовжив арешт усім українським військовополоненим морякам - ще на три місяці - до кінця липня.

Нагадаємо, 25 листопада ВМС ЗС України повідомили, що прикордонні кораблі Російської Федерації вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід із порту Одеси в порт Маріуполь Азовського моря. Зокрема, російський прикордонний корабель "Дон" здійснив таран українського рейдового буксира, внаслідок чого було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку і леєрне огородження, а також втрачено рятувальний пліт. ВМС ЗСУ підкреслюють, що про намір здійснити перехід попереджали заздалегідь і діяли в рамках міжнародного права.

Водночас у ФСБ Росії заявляють, що три українські військові кораблі в Азовському морі "незаконно увійшли в територіальні води РФ і попрямували до Керченської протоки".

Унаслідок незаконних дій російських силовиків було захоплено три кораблі ВМС України і взято в полон 24 українських військовослужбовців. Підконтрольний РФ суд окупованого Сімферополя обрав запобіжним заходом для 24 моряків утримання під вартою до 25 січня 2019 року.

30 листопада моряків перевезли в Москву: 21 українця доставили в московський СІЗО "Лефортово", трьох поранених - у "Матроську тишу".

15 і 16 січня Лефортовський суд РФ ухвалив рішення про продовження на три місяці терміну арешту 24 полонених українських моряків. Таким чином, під арештом вони залишаться щонайменше до кінця квітня.

Раніше термін досудового слідства у справі було продовжено до серпня 2019 року.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики