Цензор.НЕТ

18.04.19 12:43

Найбільш маразматичні правки, щоб нівелювати закон про мовні квоти, подавав "Квартал 95", - Сюмар

Найбільшим противником зниження податків для кіно, що пропонує кандидат у президенти Володимир Зеленський, був член його команди Олександр Данилюк.

Найбільш маразматичні правки, щоб нівелювати закон про мовні квоти, подавав "Квартал 95", - Сюмар

Про це написала на своїй сторінці у Фейсбуці глава комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики (фракція "Народний фронт") Вікторія Сюмар, коментуючи заяву кандидата в президенти Володимира Зеленського щодо квот на українську мову, передає Цензор.НЕТ.

"Про квоти з інтерв`ю: "Ті люди, які ухвалювали цей закон, вони не зовсім телевізійні фахівці, м'яко кажучи. Я пояснював пані Сюмар, ми зустрічалися, що це саме той випадок з парковками. Я вам поясню як людина, що керує великим телевізійним бізнесом, великий платник податків". Це правда. Обговорювали. Ідеологічно різні. Тим не менш: 

- До відома відомого "руководителя телевизионного бизнеса", який уявлення ЗЕленого не має як пишуться і ухвалюються закони - закон про квоти був розроблений і погоджений з усіма! великими українськими телегрупами - 1+1, Старлайти, ТРК Україна... Думаю, що Ткаченка і Богуцького важко назвати не "спеціалістами". Але найбільш маразматичні правки, аби нівелювати закон, подавав саме "Квартал 95", бо це не єдина студія, що не може виробляти контент українською. Мови не знає. І правки писали люди, явно далекі від законодавчої техніки.

Ми їх відхилили і закон дав свій позитивний ефект - 92% укр. мови в ефірі. Плюс капіталізація галузі. Проти були лише відверто проросійські.

- Щодо квот на радіо - вереску було ще більше. Але мені подобається, що Потап і Врємя і Стєкло легко заспівали українською. Не кажучи вже про ренесанс молодих виконавців і як швидко укр. музика стала європейською.

- Так, закриття рос. соцмереж хтось обходить, але раджу "майбутньому гаранту" вивчити, скільки антиукраїнських груп там створювалося ФСБ для відповідної пропаганди", - заявила Сюмар.

"І останнє. Так багато слів про бізнес. Зауважте, свій бізнес. Бути профі в кіновиробництві - це добре. Але нинішньому президентові ми дорікали саме за те, що він не перестав бути бізнесменом. Бо Президент - це гарант Конституції, з українською державною і курсом на НАТО. А не телеменеджер, який думає як знизити податки для свого бізнесу. Бо тоді різниці - нуль. Думайте про державу, Володимире Олександровичу. Це до біса важка ноша і величезна відповідальність. Як людина, що була в РНБО на початку війни і потім займалася захистом інформпростору, я про це щось знаю... А в частині зниження податків для кіно я вас підтримую. Правда, це зовсім інший комітет. Але, сподіваюся, ці нюанси ви опануєте, попри свою далекість, "мягко говоря" від політики і державного управління", - додала Сюмар.

"І про "Інноваційні ідеї" про зниження податків для кіно. Найбільшим противником цього кроку був... Олександр Данилюк, той самий, з команди Зе. "Нове обличчя", що працювало міністром фінансів в уряді Гройсмана (і не тільки)", - констатувала вона.

Найбільш маразматичні правки, щоб нівелювати закон про мовні квоти, подавав Квартал 95, - Сюмар 01

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики