Цензор.НЕТ

18.04.19 22:16

Євросоюз офіційно підтримав Україну в ситуації з "Приватбанком" - суд повинен використовувати звіт фахівців Kroll

Сторона звинувачення і судочинство мають повноцінно скористатися висновками звіту фахівців Kroll на замовлення Національного банку України, йдеться в заяві Європейського союзу щодо ситуації, що склалася довкола націоналізованого ПриватБанку.

Євросоюз офіційно підтримав Україну в ситуації з "Приватбанком" - суд повинен використовувати звіт фахівців Kroll

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

"Міжнародні партнери України уважно стежитимуть за розвитком подій у цій сфері", - йдеться в тексті заяви, опублікованій на сторінці Представництва ЄС в Україні.

У Представництві ЄС також приєдналися до заяви посольства США в Україні та Європейського банку реконструкції та розвитку, узгодженого з представництвами в Україні Міжнародного валютного фонду і групи Світового банку - Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР) і Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у зв'язку з вердиктом окружного адмінсуду Києва про визнання націоналізації ПриватБанку незаконною.

У заяві сказано, що рішення про націоналізацію ПриватБанку в кінці 2016 року на вимогу його колишніх власників було єдиним ефективним методом захисту вкладників банку і стабільності фінансової системи, і було підтримано міжнародними партнерами України.

"І хоча для цього необхідно було влити близько 160 млрд грн коштів українських платників податків для відновлення платоспроможності банку, це забезпечило довгострокову життєздатність ПриватБанку, захистило гроші мільйонів українських громадян і зміцнило економічне здоров'я країни", - йдеться в документі.

У заяві також дана позитивна оцінка реформи корпоративного управління ПриватБанку на чолі з незалежною наглядовою радою, а також трансформація її бізнес-моделі, що вже призвела до посилення ефективності і стабільності всієї банківської системи.

Посольство зазначає, що продовжує підтримувати зусилля НБУ щодо реформування фінансового сектора України, в тому числі шляхом впровадження принципів розумного корпоративного управління, а також зусилля Мінфіну щодо реформування корпоративного управління в державних банках.

"Важливо, що влада продовжує свої зусилля з відшкодування збитків від колишніх власників та пов'язаних сторін збанкрутілих банків. Міжнародні партнери України уважно стежитимуть за розвитком подій у цій сфері", - наголошується в заяві.

Раніше про свою підтримку рішення НБУ й уряду України про націоналізацію ПриватБанку заявив і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР).

Кабінет міністрів України за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною.

Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені у своїй правоті.

Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2019 року Приватбанк за розміром загальних активів займав 1-ше місце (525,248 млрд грн) серед 77 банків, що діяли в країні.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики