Цензор.НЕТ

18.04.19 22:34

Обмеження РФ на поставки в Україну нафти і нафтопродуктів були очікуваними, - Мінекономрозвитку

Введені Росією нові економічні санкції проти України були очікуваними, українська сторона вживе заходів для мінімізації можливих їх негативних наслідків.

Обмеження РФ на поставки в Україну нафти і нафтопродуктів були очікуваними, - Мінекономрозвитку

Про це йдеться в коментарі Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, повідомляє Цензор.НЕТ.

"18 квітня 2019 року уряд Російської Федерації ввів нові економічні санкції проти України (введено заборону ввезення з України в Росію таких товарів, як паперова продукція, товари легкої промисловості, металургійна продукція, продукція машинобудування, а також обмежені поставки з Росії в Україну нафти і нафтопродуктів). Зазначаємо, що такі кроки з боку Російської Федерації були очікуваними", - йдеться в повідомленні.

У МЕРТ зазначили, що найближчим часом спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості, Міністерством фінансів, Міністерством інфраструктури, Державною фіскальною службою та іншими, планують провести додаткову оцінку введених Росією заходів, а також обговорити додаткові першочергові дії з мінімізації можливих негативних наслідків для економіки України.

У міністерстві підкреслили, що в останні роки уряд України доклав значних зусиль для заміщення імпорту товарів з Російської Федерації за рахунок нарощування обсягів внутрішнього виробництва, а також через переорієнтацію експорту на внутрішній ринок і диверсифікацію напрямків поставок з інших країн, зокрема ЄС.

За даними МЕРТ, експорт товарів з України в Росію в 2018 році зменшився на 7,2%, або на 282,4 млн дол. США і становив 3,7 млрд дол. США. Частка Росії в загальному обсязі експорту товарів з України скоротилася до 7,7% порівняно з 9,1% в 2017 році. Частка Росії в загальному обсязі імпортних надходжень в Україну також поступово зменшується (у 2017 році становила 14,5%, а в 2018 році 14,2%).

При цьому зовнішньоторговельний оборот товарів і послуг з країнами ЄС за 2018 збільшився на 13,4% і склав 49,3 млрд дол. США. Частка країн ЄС у товарообігу за підсумками 2018 становила 41,1%.

Нагадуємо, 18 квітня стало відомо про заборону РФ експорту нафти і нафтопродуктів в Україну.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики