Цензор.НЕТ

19.04.19 00:10

"Потрібно не допустити реваншу, пограбування держави олігархами, які зараз за кордоном", - Порошенко на засіданні РНБО щодо Приватбанку

Президент Петро Порошенко провів засідання Ради національної безпеки і оборони, присвячене рішенню суду про визнання націоналізації "Приватбанку" незаконною. Він дав конкретні доручення щодо забезпечення економічної стабільності в державі.

"Потрібно не допустити реваншу, пограбування держави олігархами, які зараз за кордоном", - Порошенко на засіданні РНБО щодо Приватбанку

Порошенко заявив про своє занепокоєння "ланкою Коломойський - Зеленський" перед другим туром президентських виборів 21 квітня, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"Нам потрібно вжити всіх необхідних заходів для того, щоб не допустити реваншу, пограбування держави олігархами, які зараз перебувають за кордоном", - сказав глава держави, відкриваючи нараду.

Порошенко дав низку доручень щодо запобігання паніки та забезпечення економічної стабільності в державі.

Національний банк має забезпечити безперебійну роботу всіх відділень "ПриватБанку", доукомплектувати їх готівкою і не допустити збоїв функціонування.

Міністерство фінансів зобов'язане проаналізувати ризики і загрози, пов'язані з можливим виконанням рішення Окружного адмінсуду Києва в разі набрання чинності, а також прорахувати можливі збитки держави. "Наскільки я розумію, в умовах, якщо ми вилучимо 155 млрд грн нашої докапіталізації - це спричинить за собою ризики в додаткові 100 млрд грн дофінансування Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, які держава буде зобов'язана взяти за рахунок коштів державного бюджету, а виплата цих грошей буде мати величезні ризики і для інфляції, і для курсу валют, і для стабільності банківської системи. Ми точно не можемо допустити такого розвитку сценарію", - заявив Порошенко.

"Міністерству юстиції - прошу звернутися з проханням прискорити кваліфікаційне оцінювання, в тому числі, в частині доброчесності із залученням у разі потреби громадських активістів Громадської ради доброчесності, щоб перезапустити Окружний адміністративний суд Києва і щоб він нарешті пройшов судову реформу", - підкреслив глава держави.

Службі безпеки і Генпрокуратурі доручено "оцінити після завершення всіх судових процедур можливості і підстави для вивчення щодо порушення кримінального провадження за неправосудне рішення, не аналізуючи рішення по суті".

Міністерству закордонних справ слід "забезпечити своєчасне інформування міжнародних партнерів, включаючи ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Світовий банк, МВФ і представників країн Великої сімки, США, ЄС, і пояснити мотивації колишніх акціонерів, його політичних представників кроків з дестабілізації політичної ситуації в державі".

Звіти учасники засідання мають подати до кінця 19 квітня й інформувати президента в разі виникнення труднощів.

Нагадаємо, 18 квітня суд задовольнив позов Коломойського і визнав незаконною націоналізацію "Приватбанку". Текст рішення суд засекретив. НБУ і Мінфін оскаржуватимуть це рішення.

Дивитися коментарі → ← Назад до рубрики